Antalya Teleferik Faciasında Kurtarma Faaliyeti Bitti 1 Ölü Antalya Teleferik Faciasında Kurtarma Faaliyeti Bitti 1 Ölü

Tokkat'da sarsıntılar aralıklı sürerken Tokkat'ın Sulusaray ilçesi merkezli 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Çorum, Ordu, Samsun, Amasya, Yozgat, Ankara, Kırşehir, Kayseri, Sivas ve Nevşehir illerinde de hissedilirken korku ve paniğe neden oldu.
Yaşanılan 5.6 büyüklüğündeki deprem ve devam eden artçılar nedeniyle Tokat ve Yozgat'ta eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.
Bölgede Tokat merkezli 3.5 - 4 büyüklüğünde artçı sarsıntılar sürerken Sulusaray merkezli depremin yerin 7 km derinliğinde meydana geldiği, diğer arçı sarsıntılarında 5.5 - 7 km derinliklerde meydana geldiği açıklandı.
Korku ve paniğe neden olan depremler devam ederken AFAD'dan yapılan açıklamada; "Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde saat 18.11’de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem Tokat, Samsun, Yozgat, Çankırı ve Çorum illerimizde yoğun bir şekilde hissedilmiştir.

An itibarıyla; Yozgat ilimizde 2 katlı bir ev ile Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde 5 ahırın etkilendiğine dair ihbarlar alınmış olup; ekiplerimizin saha tarama çalışmaları devam etmektedir.

Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Gelişmeleri takip ediyoruz." ifadelerine yer verildi.