Galatasaray Şampiyonluğunu İlan Etti Galatasaray Şampiyonluğunu İlan Etti

24 Erzincanspor'unda yer aldığı TFF 2. Lig Kırmızı gurubun lideri konumunda ki Diyarbakır temsilcisi Amedspor son Soma galibiyeti ile şampiyonluğunu garantilemiş oldu. 
Geçen hafta şampiyonluğunu ilan etmeyi bekleyen amedspor evinde bir süpriz yaşamız ve Iğdırspor'a 2-0 yenilmişti. Bu nedenle şampiyonluk ilanı Soma maçına kalmıştı. İlk yarısı 0-0 tamamlanan Soma karşılaşmasında ikinci yarıda Oktay Aydın'ın golü il karşılaşmayı 1-0 galip tamamlayığ 3 puanı hanesine ekleyen Amedspor ligdeki puanını 77'ye çıkarmış oldu. 
Bu sonuçla, Amedspor Kastamonu maçına 3 puan ve 11 averaj ile girmiş olsada matematiksel olarak şampiyonluğunu garantilemiş oldu.
Amedspor ligde son maçını kendi evinde Menemen Belediyespor ile yapacak.
Aynı gurupta mücadele veren 24 Erzincanspor play-off karşılaşmalarında şansını deneyecek.

DİYARBAKIR'DA ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI BAŞLADI
Amedspor'un Soma galibiyetinin ardından Diyarbakır'da şampiyonluk kutlamaları başladı. Son maçını evinde Menemen Belediyespor ile yapacak olan amedspor bu karşılaşmada yenilse dahi acerajla şampiyon olacak. Şampiyonluğu önünde herhangi bir engel kalmanyan Amedspor taraftarları kentte şampiyonluk kutlamalarını sürdürüyorlar.
Havai fişek gösterileri ve araç konvoyları ile takımlarının şampiyonluğunu kutlayan Amedspor taraftarlarının şampiyonluk sevinçleri kentte farklı bir atmosfer oluşturmuş durumda.