İliç'te Bir İşçi Daha Bulundu Adnan Keklik Olduğu Düşünülüyor İliç'te Bir İşçi Daha Bulundu Adnan Keklik Olduğu Düşünülüyor

13 kişinin göz altına alındığı olayda hattı havada tutan demir kollardan birinin koparak teleferiğe çarpması sonucu çarpma etkisi ile tabanı kopan teleferiğin içerisindeki 8 kişi metrelerce yüksekten kayalık zemine düştü. 1 kişinin hayatını kaybettiği olayda 7 kişi yaralandı.
Teleferik hattının kaza nedinyle durması üzerine diğer kabinlerdeki kişilerde metrelerce yüksekte havada mahsur kalmış oldu.
İçişler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada havada asılı kalan kabin sayısının 24 adet olduğu bildirilirken kurtarma faaliyetlerinde sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı 4, Jandarma genel komutanlığı'na ait 4, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait 1 ve Orman Genel Müdürülüğü'ne ait 1 helikopterin görev aldığı bildirildi. Kurtarma çalışmaları 22.5 saat sürerken kurtarma çalışmaları esnasında 3 kişinin daha yarandığı öğrenildi.
Yaşanılan olayda 1 kişi hayatını kaybederken 10 kişi yaralı olarak kurtarıldı.
Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında iş sağlığı, makine ve elektrik uzmanlarıdnan oluşan bir ekip ile kaza yerinde keşif yapıldı.
Keşif sonrası teleferik işletmesinden sorumlu firmada görevli 13 kişi gözaltına alındı. Soruşturma sürüyor.