Katılım Az Olsada 1 Mayıs Erzincan'da da Kutlandı Katılım Az Olsada 1 Mayıs Erzincan'da da Kutlandı

Ticaret Bakanlığı'nın kısıtlama kararı aldığı ürünlerin listesinin paylaşmasının ardından listede pek çok üzün dikkat çekti. Bu ürünlerden en fazla dikkat çekeni is 50. sırada yer alan Uçak Benzini ve Jet Yakıtı oldu.
Sosyal Medya platformu X'de uçak tagı ile gündem olan konuda Türkiye'nin İsrail'e uçak benzini ve jet yakıtı gönderdiğ itescillenmiş oldu.
Gazeteci İsmail Saymaz Ticaret Bakanlığı'nın yaptığı açıklama ile ilgili yaptığı değerlendirmede; "İsrail'e 54 kalem mah ihraç ediliyormuş. Buna uçak benizi ve jet yakıtı dahilmiş. Çok merak ediyorum... Acaba Jet Yakıtı Gazze'de kullanılıyor muydu?" ifadelerine yer verdi.
Eski Külütür ve Turizm Bakanı Fikri Sağlar'da konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Ticaret Bakanlığı 7 ayda 10 binden fazla çocuk, 33 bin Gazzeli öldükten sonra İsrail'le ticarete kısıtlama getirdi !
Uçak ve jet yakıtı dahil, 54 kalem mal ihraç ediliyormuş.
"İsrail ile ticaret yok" diyenler, şimdi halktan özür dileyecek misiniz?
Ama nerde sizde o vicdan ! "ifadelerini kullandı.
Eski Başbakan ve gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'da açıklamaya ve yapılan sevkiyata tepki göstererek;"Madem ki başta uçak yakıtı olmak üzere, bir çok sevkiyatı durdurma kudretiniz vardı; madem ki bu malzemelerin Filistin’e gitmesi söz konusu değildi; o halde 7 aydır Gazze’de devam eden soykırıma malzeme taşıyan hattı neden kesmediniz ? Yalnızca 54 kalemlik yaptırım yetmez, İsrail ile devam eden ticareti tamamen ve derhal durdurun! 

Hava sahamızı İsrail’e giden uçaklara kapatın! 

İsrail’e başka ülke gemilerinin de bizim limanlarımız üzerinden ticaret yapmasını engelleyin! Bütün ulaşım hatlarını kesin!" dedi.