İliç'te Bir İşçi Daha Bulundu Adnan Keklik Olduğu Düşünülüyor İliç'te Bir İşçi Daha Bulundu Adnan Keklik Olduğu Düşünülüyor

6 Şubat tarihinde İstanbul Çağlayan Adliyesi'ne yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırı ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Ali Yerliaya x hesabından yaptığı açıklamada; "Bugün saat 11.46'da İstanbul Çağlayan Adliyesi C Kapısı önündeki kontrol noktasına saldırı girişiminde bulunulmuştur. 1’i kadın 1’i erkek 2 saldırgan ölü ele geçirilmiştir. 3’ü polis memuru olmak üzere 6 kişi yaralanmıştır. Kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz." ifadelerine yer vermişti.
Çatışmanın başladığı esnada kaçışmaya başlayan insanlar içinde bulunan 57 yaşında ki ev hanımı Dilfiraz Karataş'ta seken kurşunlardan vurularak yere düşmüş ve hayatını kaybetmişti.Karataş'ın akrabaları bir akraba ziyareti için evinden ayrılan Karataş'in metrobüsten iner inmez kendisini çatışmanın ortasında bulduğunu ve kaçışmalar esnasında vurulduğunu belirttiler.
Saldırıda hayatını kaybeden KArataş'ın cansız bedeni Bağcılar Cemevi morguna kaldırılmış ve düzenlenen cenaze erkanının ardından toprağa verilmişti.
Cenaze erkanında kızı, oğlu ve eşi taziyeleri kabul ederken törene Karataş'ın yakınlarının yanı sıra İstanbul Valisi Davut Gül, Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.