Yine Kalp Krizi Yine Genç Bir Ölüm Yine Kalp Krizi Yine Genç Bir Ölüm

Erzincan Emniyet Müdürlüğü tarafından Çığlık Medya whatsapp hattına gelen bir video kaydı ile ilgili olarak Erzincan Emniyet Müdürlüğü sosyal medya sayfası ve Erzincan Eminyet Müdürümüz Sn. Kenan Kurt tarafıdnan açıklama yapıldı.
Açıldığı günden beri takipçilerimizin yoğun ilgi gösterdiği whatsapp hattımıza gönderilen bir videoda Erzincan Emniyet Müdürlüğü binasının ısıtılmasında kullanılan yakıtın yaydığı dumanın çevreye verdiği zarar ve insanları olumsuz etkilediği yönünde gelen paylaşımda Erzincan Emniyet Müdürü Kenan Kurt'a ithafen "Sayın Emniyet Müdürümüz Kenan Kurt'tan bir ricam var. Kıymetli müdürüm kış bitti. Sizden ricam bir daha ki kış gelmeden emniyet müdürlüğümüzde kullandığınız yakıtı değiştirmenizi rica ediyorum. saygılarımla" mesajını içeren ve Emniyet Müdürlüğü binasında bacandan çıkan dumanın kaydedildiği görüntü Çığlık Medya whatsapp hattına iletilmiş ve tarafımızca paylaşılmıştı. Okumakta olduğunuz bu haber yayına hazırlandığında yaptığımız kontrol de sadece instagram sayfamızda 69 bin 800 takipçi tarafından izlenen videonun ardından Erzincan Emniyetine ait whatsapp hatından Çığlık Medya whatsapp hatına açıklama metni gönderilirken aynı açıklama metni Erzincan Emniyet ve Erzincan Emniyet Müdürü Kenan Kurt imzası ile videonun yorum kısmında da paylaşıldı.
Erzincan Emniyet Müdürülüğü tarafıbdan yapılan açıklamada; Saygıdeğer vatandaşlarımız, Emniyet Müdürlüğü olarak, çevresel sürdürebilirlik ve enerji verimliliği konularında önemli adımlar atmaktayız. Mevcut hizmet binamızın hava kirliliğine olan etkisini azaltmak ve daha yeşil bir gelecek için çalışmalarımızı hızlandırmaktayız. Yeni hizmet binasının yapımı için gerekli ödenek bu yıl temin edilmiş, ihalesi 22 Mart 2024 tarihinde yapılmış ve yakın zamanda inşasına başlanmış olacaktır. Bu yeni bina, modern çevre standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır ve enerji verimliliği yüksek, çevre dostu malzemeler kullanılarak inşaa edilecektir. Ayrıca, her nekadar yeni hizmet binası yapılacak olsa da, geçecek süre içerisinde doğamızı korumak için mevcut binamızın doğal gaz dönüşümü gerçekleştirilecek, böylece hem enerji verimliliği artırılacak hemde hava kirliliği azaltılacaktır. Bu dönüşüm çalışmaları, çevre sağlığına olan katkılarımızı pekiştirecek ve halkımızın yaşam kalitesini yükseltecektir.
bu süreçte siz değerli vatandaşlarımızın anlayışına ve desteklerine ihtiyacımız bulunmaktadır. Çalışmalarımız sırasında oluşabilecek geçiçi rahatsızlıklar için şimdiden özür diler, sabrınız ve işbirliğiniz için teşekkür ederiz.
Emniyet ve huzur dolu bir çevre için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. ERZİNCAN EMNİYET" ifadelerine yer verildi.
Emniyet Müdürümüz Kenan Kurt'ta yapılan açıklamaya ek olarak; "Değerli ve duyarlı vatandaşlarımız, yaklaşık 1.5 yıldır büyük uğraşlar ile yeni Emniyet Müdürlüğümüz binalarının arsa tahsisi, projelendirmesi ve ihale süreci tamamlanmış, önümüzdeki günlerde temelleri atılacaktır. Böylece şehrimize yakışır yeni Emniyet Müdürlüğü binalarımız ile hem bizlerin hem de sizlerin yaşadığı olumsuzluklar giderilmiş olacaktır. Yeni binalarımızın görsellerini sizlerle paylaşacağız. Selamlar sevgiler. Kenan KURT - Erzincan İl Emniyet Müdürü" şeklinde açıklamada bulundu.