Yine Kalp Krizi Yine Genç Bir Ölüm Yine Kalp Krizi Yine Genç Bir Ölüm

Çığlık Medya takipçilerinden bir vatandaşımızın kayıt altına aldığı video görüntülerde Erzincan ve Ulalar arasında yer alan Vasgirt Deresi'nin Erzincan Şeker Fabrikası kısmında yer alan set bölgesine araçlarla çöp döküldüğü tespit edildi. Koyunlarını bölgede otaran takipçimizin kayıt altına aldığı görüntülerde çöplerin dökülüş anınada denk gelen vatandaş, çöpü döken kişi ve kişileri uyardığında "kendi bölgemiz karaşımazsınız" şeklinde bir cevap aldıklarını belirterek, en son çöpü bir traktörün döktüğünü ve üzerinde "Erzincan Belediyesi" yazdığını belirtti.
Çöpleri detaylı incelediğimizde evsel atıklardan çok içecek ve fast food ürünlerine ait atıkların çoğunlukta olduğu görülmektedir. Erzincan Belediyesi market ve AVM tarzı yerlerin çöpünü bu iş yerlerine yakın bölgeye bıraktığı ve traktör ile çekilen römorklar ile alıyor.
Çöplerin içecek ve fastfood ürünlerine ait çöplerden oluşması ve görgü tanığının çöplerin bir traktör aracılığı ile getirilip döküldüğüne tanık olması çöplerin AVM'ye ait olduğu şüpesinin ağırlık kazanmasına neden oldu.
Erzincan Belediyesi'ne ait Çağlayan yolu üzerinde çöp toplama alanı olması ve yakın zamanda burda atık dönüşüm tesisisin kurulmuş olmasına karşın traktör remörkü ile toplanan bu çöplerin neden Vasgirt Deresi çevresine döküldüğü merak konusu. İşgüzer bir personel çöpü uzak mesafede bulunan çöp sahasına götürmek yerine yakın olduğu için bu alana mı döktü yoksa amirlerinin bilgisi dahilinde yakın mesafe, yakıttanda tasarruf ederiz düşüncesiyle şehrin cazibe merkezi olmaya aday ve yatırımların sürdüğü Vasgirt Deresi çevresine dökmeyi mi uygun gördüler. Görüntüler ve haberimizin ardından yapılacak açıklamalarıda siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmaya devam edeceğiz. Bu memleket bizim. Kimsenin çöplüğü değil! Çöpü çöpe atarsın. 

Editör: TE Bilisim