Yangında Vefat Eden Binali Çayır Erzincan'a Uğurlandı Yangında Vefat Eden Binali Çayır Erzincan'a Uğurlandı

MSB, Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde bugün çıkan çatışmada piyade sözleşmeli er Salih Ay’ın şehit olduğunu bildirdi. Bakanlık’tan yapılan açıklama şöyle:

“Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesinde, 17 Şubat 2024 tarihinde, BTÖ mensuplarınca bir üs bölgemize sızma girişiminde bulunulmuş, çıkan çatışmada kahraman silah arkadaşımız P. Söz. Er Salih AY şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan personelimiz, derhâl hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre altı terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Bölgedeki operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet; kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.”

Aslen Bayburtlu olan fakat Erzincan Kavakyolu'nda ikamet eden şehidimiz Salih Ay'ın Kavakyolu'nda ki hanelerinde babası Atilla Ay'a haberi Erzincan Vali Yardımcısı Ömer Özbay ve beraberindekiler verdi.

Babaevi ve mahallesi Türk Bayrakları ile donatılan şehidimizin yakınları ve komşuları taziye için gelerek aileyi yalnız bırakmadı.
Bekar olduğu öğrenilen Şehir Er Salih Ay ile ilgili olarak Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu yaptığı açıklamada;
"Erzincanlı hemşehrimiz Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay, vatanımız ve al bayrağımız uğruna şehit olmuştur. Cesur yüreği ve kahramanlığıyla milletimizin kalbinde ebediyen yaşayacaktır. Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet, makamı ali olsun." ifadelerine yer verdi.