31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde mevcut Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Erzincan Belediye Başkan Adayı Bekir Aksun güven tazeleyerek yeniden Erzincan Belediye Başkanlığına seçildi.

Bekir Aksun, bugün seçmenleri ve vatandaşların katılımları ile Erzincan Adalet Sarayında Mazbatasını aldı.

Cemevi'nden Kadınlara Yönelik Dev Proje Cemevi'nden Kadınlara Yönelik Dev Proje

Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Bayram Köseoğlu tarafından mazbatası verilen Belediye Başkanı Aksun; Seçimlerin Erzincan’ımıza ülkemize, insanımıza hayırlı uğurlu olmasını dikilecek mazbata töreninde katılımcılara ve basına açıklamalarda bulundu. Aksun açıklamasında; “Çok değerli Erzincanlı hemşehrilerim şu anda Kardeşliğin Şehri Can Erzincan’ın seçim sonuçları seçim kurulumuzca sonuçlandırılmış ve mazbatamızı almak üzere değerli hemşerilerimle bir aradayız.

Erzincan’ımıza ülkemize insanımıza hayırlı uğurlu olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Öncelikle bu kutsal şehre hizmet etmek bizim için şereftir. Benden önce hizmetleri bulunan tüm Belediye Başkanlarımıza, Milletvekillerimize minnet ve şükranlarımı arz ederek, gelecekte daha güzel, yaşanılabilir bir Erzincan'ı birlikte inşa edebilmek için yol haritamızı şehrimizin menfaatleri üzerine belirlemiş bulunmaktayız.

Proje üreterek, şehrimizi geleceğe hazırlamak istiyoruz. Onun için burdan aldığımız güç ve kudretle halkımıza hizmet yapabilmeyi kendimize şiar edinmiş bir anlayışın mensuplarıyız.

Farklılıkları zenginlik olarak kabul ediyoruz. Erzincan hep birlikte güzel diyor, hizmeti herkesle buluşturacağımızı ifade ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsınız” ifadelerine yer verdi.