Özellikle İzmir'de yaşayan Erzincanlılar, yaz aylarında memlekete gelmek için direk uçuşların açılması amacıyla hava yolu şirketlerine sürekli taleplerini iletiyorlardı. Yurtdışında yaşayan ve tatil için İzmir ve çevresini tercih eden gurbetçilerimizde tatillerinin son günlerini memleketlerinde geçirmek için İzmir - Erzincan direkt uçuşlarının açılmasını bekliyorlardı. Pandemi süreci ve öncesinde belirli sürelerde Pegasus Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen İzmir - Erzincan direkt uçuşları pandemi sürecinden kaynaklı 2020 yılı içersinde hiç bir planlaması yapılmadı.
2021 yılı Mart ayı itibariyle gelen talepleri değerlendiren Pegasus Hava Yolları Mayıs ayı içerisinde bir nevi deneme amaçlı haftanın belirli günleri için İzmir - Erzincan direkt uçuş koymaya başladı. Büyük bir heyecanla karşılanan bu uçuş planlaması malesef 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasını kapsayan tam kapanma kararı ile bir nebzede olsa sekteye uğradı.
Tam kapanmanın bitmesiyle acaba seferler başlatılacak mı soruları karşılık buldu ve Salı - Cuma günleri olmak üzere haftada iki gün olarak İzmir - Erzincan direkt uçuşları başladı.
18 Mayıs Salı günü İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan ilk uçuşunu gerçekleştiren Pegasus Erzincan uçağı 136 yolcusu ile Erzincan'a sorunsuz iniş gerçekleştirdi. Bir sonraki seferde 186 yolcu Erzincan'a ulaştı.
Haziran ayı içerisinde de planlaması yapılan uçuşlar yine bir değişiklik olmazsa Salı - Cuma günleri devam decek. 
Detaylı bilgi ve güncellemeleri EGEMEN 24 TURİZM'e ait iletişim bilgilerinden takip edebilirsiniz.

Murat Açıl Kimdir? Neden Öldü? Murat Açıl Kimdir? Neden Öldü?

Editör: TE Bilisim