Erzincan Jandarma ekipleri yılbaşınında yaklaşması ile kaçak içki alarımana geçti ve yapılan operasyonlarla zehir tacirlerine göz açtırılmadı. 
Erzincan Jandarma ekiplerince yapılan denetlemelerde 4 kişi ve bu kişilerin ikametlerinde yapılan aramalarda kaçak alkol üretiminde kullanılan çeşitli malzemeler ele geçirildi.
Konuyla ilgili olarak Erzincan Valiliği tarafından yapılan açıklamada; "Valiliğimiz İl Jandarma Komutanlığınca, Alkollü İçki Kaçakçılığı / Sahteciliği suçlarının deşifre edilmesi, Yılbaşı tedbirleri kapsamında sahte alkol kullanımına bağlı zehirlenmelerin önlenmesi amacıyla merkez ilçe ve köylerinde icra edilen operasyonlar neticesinde; 
4 şüpheli şahsın ikametlerinde yapılan aramalarda, 40 litre kaçak/sahte alkol ve sahte alkol yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiş olup, şüphelilerin haklarında, 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet Etmek ve TCK 186. Madde kapsamında (Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde bozulmuş, değiştirilmiş ve her tür yenecek ve içilecek şeyleri veya ilaçları satan, tedarik eden ve bulunduran) adli işlemlere başlanmıştır.
İlimizde Alkollü İçki Kaçakçılığı / Sahteciliği olaylarını önlemeye yönelik ve halkın sağlığını tehdit eden şahıslar ile ilgili çalışmalar azim ve kararlılıkla  sürdürülmektedir. 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur." ifadelerine yer verildi.