Erzincan Zurun'da Ne internet Var Ne de Telefon

Erzincan'ın üzümlü ilçesine bağlı eski adı Zurun olan Çayıryazı Köyü sakinleri internet olmaması ve telefonların çekmemesinden şikayetçi.

Erzincan'ın Üzümlü ilçesine bağlı eski ismi Zurun olan Çayıryazı Köyü'nde internet ve telefon sorunu nedeniyle köy sakinleri iletişimde problem yaşıyor.
Özellikle öğrenciler pandemi sürecinde internet üzerinden derslerin verildiği dönemde hiçbir eğitimden faydalanamadıklarını belirtirken köy sakinleride telefonların çekmemesi nedeniyle bir hastaları veya acil bir ihtiyaçları olduğunda kimseye ulaşamadıklarından şikayetçi.
Öğrenciler köyün yüksek kesimlerine çıkarak internet sinyali yakalayıp ödevlerini yapmaya çalışırken önemli bir telefon bekleyen veya bir yeri aramak isteyen köy sakinleride köydeki en yüksek noktaya çıkarak iletişim kurmaya çalışıyorlar.
Köy sakinlerinden Umut Demir defalarca sorunlarını yetkililere bildirmelerine rağmen somut bir adım atılmadığını belirterek yetkililerin artık taleplerine cevap vermelerini istediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafacevik971@gmail.com
[email protected] - 2 yıl Önce

Bu çağda hala o köye hizmet götürmeyenler maalesef iktidara sahip birde ülkeyi doğru yönettikleri ni söylüyorlar yazıklar olsun

SIRADAKİ HABER