Gaziler Günü Kutlu Olsun

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik Unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Günü tüm yurt genelinde olduğu gibi Erzincan'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Gaziler Günü Kutlu Olsun

19 Eylül Gaziler Günü Erzincan Belediyesi önünde düzenlenen törenlerle kutlandı.
Düzenlenen törene Erzincan protokolünün yanı sıra Muharip Gaziler Derneği Erzincan Şube Başkanı, kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Muharip Gaziler, şehit aileleri ve öğrenciler katıldı.

Törende sırasıyla Erzincan Valiliği, 3. Ordu Komutanlığı, Erzincan Belediyesi ve Muharip Gaziler Derneği Erzincan Şubesi çelenklerinin sunumu yapıldı.
Saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunması ile devam eden törende Muharip Gaziler Derneği Erzincan Şube Başkanı Sabri Taş, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaparak; “19 Eylül Gaziler Günü, bu toprakların vatan olmasında ve bekası uğrunda canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı ve anıldığı bir gündür” dedi.

Erzincan Belediyesi önünde düzenlenen törenin ardından Erzincan Valisi  Mehmet Makas ve beraberindeki protokol mensupları, Muharip Gaziler Derneğini ziyaret ederek gazilerle bir süre sohbet ettiler.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER