Üreten Kazanır. Erzincan Kendi Madensuyunu Üretmeye Başladı

Erzincan Bögert Doğal Maden Suyu Fabrikası Erzincan Belediyesi tarafıdan üretime tekrar başladı.

Üreten Kazanır. Erzincan Kendi Madensuyunu Üretmeye Başladı

1932 yılında kurulan, Erzincan ve çevre illere maden suyu tedariği yapan Bögert Maden Suyu Üretim Tesisi 2018 yılında üretime ara vermek durumunda kalmıştı.

Ekşisu mesire  bölgesinin Erzincan – Erzurum Karayolu kısmında Erzincan Madensuyu Kızılay tarafından şişelenerek yurtiçi ve yurtdışına dağıtımı gerçeleştirilmeye devam ediyor. Kızılay’ın üretime başlaması ile Erzincan’ın yerel üretim tesisi üretime ara vermiş hatta Belediye’ye ait eski üretim tesisi iş makinaları ile yıkılarak fabrikanın alanı mesire alanına katılmıştı.
Yerel üretim tesisinin üretime ara vermesi Erzincanlılarda hayal kırıklığına neden olmuştu. “Erzincan Böğert Madensuyu” isim hakkını ellerinde bulunduran şirketin isim hakkını belediyeye devretmesi ile birlikte Erzincan’ın kendi maden suyunu tekrar üretmesi gündeme gelmiş oldu.

24.000 m2 alan içerisinde 3 Bin 400 m2 fabrika alanına sahip olan tesiste ilk etapta tek vardiyada 15 kişinin çalışarak günde 100 Bin şişe Maden Suyu Üretimi yapscağı açıklandı. İlerleyen zamanda ise kapasite artırımı yapılarak, vardiya sayısı 3 e çıkartılacak ve sade olarak üretilen Maden Suyu çeşitliliğininde artırılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2023, 23:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER