İzmirliler, 5 Ocak 2017’de İzmir Adliyesi önünde teröristlerle çatışmaya girerek olası bir katliamı önleyen ve onları durdurmak için gözünü kırpmadan şehit düşen kahraman polis memuru Fethi Sekin’i ve aynı saldırıda şehit olan mübaşir Musa Can’ı unutmadı. İzmir Adliyesi’nde anma töreni düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi anma programı kapsamında şehit polis memuru Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can için Adliye bahçesinde ve Konak’ta 4 bin kişilik lokma dağıttı. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU FATHİ SEKİN PAYLAŞIMINDA BULUNDU

Tüm polislerimiz Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını yerine getireceklerine dair namusları ve şerefleri üzerine yemin ederler. Fethi Sekin, verdiği namus sözünü tutmak için şehadete yürümekte bir an bile tereddüt etmemiş bir halk kahramanıdır.

Birlik ve bütünlüğümüzü hedef almış teröristlerin karşısına korkusuzca dikilmiş, sadece kendi namus sözünü tutmamış, devletinin namusunu da korumuştur. Şehadetinin üstünden 7 yıl geçmiş olsa da hiç unutulmadı, asla unutulmayacak, kahramanlığı kuşaktan kuşağa anlatılacak.

Ve bu devlet, Fethi Sekin gibi ettiği yemin için ölümü göze alanlar tarafından yönetildiği gün, halk kahramanlarının hepsi huzur bulacak.

Yedi yıl önce bugün, İzmir Adliyesi'ne yönelik hain terör saldırısında canını ortaya koyarak büyük bir katliamı önleyen şehit polis memurumuz #FethiSekin’i, saldırıda kurşunların isabet etmesi sonucu şehit olan adliye çalışanı Musa Can’ı ve bu vatan uğruna can veren tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.