Ünlü Sunucu Metin Uca Hayatını Kaybetti

Yoğun bakımda tedavi gören tiyatrocu, yazar ve sunucu Metin Uca vefat etti.

Ünlü Sunucu Metin Uca Hayatını Kaybetti

Metin Uca, Kocaeli'nin Dilovası ilçesindeki seyir halindeyken rahatsızlanması sonucu kaza geçirmiş kazanın ardından İstanbul'daki Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Uca, hakkında yapılan açıklamada trafikteyken geçirdiği rahatsızlığın damar tıkanıklığından kaynaklı olduğu belirtilmişti.

Yoğun bakımda tedavisi süren Uca, 01.30 sıralarında hayatını kaybetti.

Uca'nın vefat haberini duyuran menajeri Kübra Kalem Baykara, Twitter hesabından "Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor" paylaşımını yaptı.

METİN UCA KİMDİR?

Metin Uca, 1961 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayan Uca, kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği, tiyatro ve gazetecilik eğitimi aldı.

Uca, 1987 yılında Anadolu Ajansı’nın sınavını kazanarak muhabirlik hayatına başladı. 1999-2000 yıllarında TRT'de televizyoncu olarak çalışmaya başlayan Uca, kuruluşundan itibaren Kanal D Ankara bürosunda muhabir olarak görev yaptı.

Anadolu Ajansı, TRT, Kanal D, Milliyet EP Dergisi, Show TV, ATV ve Star televizyonlarında muhabir ve programcı olarak çalışan Uca, 1999 yılından itibaren sabah programları, yarışma programları, sahne gösterileri ile İstanbul’da sunucu ve yapımcı çalışmaya başladı.

1999-2003 yılları arasında sabah haber programı "Günaydın Türkiye"yi Star TV'de sunan Metin Uca, 700 bölüm yayınlanan "Passaparola" ve TRT’de 180 bölüm yayınlanan "Miras" adlı programlarıyla ekranda yer aldı

Uca, "Maydanoz", "Büyüklere Masallar", "Pişti" isimli stüdyo programlarıyla da Show TV, ATV ve Star TV gibi kanallarda çalışmalarını sürdürdü.

Metin Uca'nın, "Her Tuzluğum Var Diyene Hıyarla Yetişemedim", "Yes Yerine Orrayt Demek Caiz Midir Hocam", "Tüh", "Alışmadık Gözde Lens Durmaz", "Her Book’a Maydanoz" isimli kitapları bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER