İliç'te Bir İşçi Daha Bulundu Adnan Keklik Olduğu Düşünülüyor İliç'te Bir İşçi Daha Bulundu Adnan Keklik Olduğu Düşünülüyor

Erzincan'ın Kemah İlçesi'nde bir kişi köpeklerine boğdurduğu kurdun köpekler tarafından boğulmasını kaydetti. Kurdu köpeklerine boğdurmakla yetinmeyip kurda ait leşe işgence yapıp devamında da kurt leşini yakan ve bu yaptığı garip davranışları telefon ile video kaydına yapıp sosyal medyada paylaşan kişi deyim yerindeyse baltayı taşa vurdu.
Görüntülerin kısa süre içerisinde sosyal medyada yayılması üzerine Kemah Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile kişi jandarma tarafından gözaltına alındı. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ardından Kemah Kaymakamlığı tarafından da soruşturma başlatıldı.
Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu'da  x hesabından duruma tepki gösterdi. Vali Aydoğdu yaptığı açıklamada; "Sosyal medyaya yansıyan, Kurda işgence yapan ve bu işkence görüntülerini paylaşan şahıs, Güvenlik güçelerimiz tarafından tespit edilmiş olup, Kemah Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltına alınmıştır. Ayrıca Kemah Kaymakamlığı tarafından idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyrulur." ifadelerine yer verdi.