Daha öncede haberlerimizde yerverdiğimzi ergan Köyü'ne yapılması planlana taş ocağına tepkiler çığ gibi büyor. 
Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Genel Meclis Üyesi Kemal Çelik Ergan Köyü'ne yapılması planlanan taş ocağına tepki göstererek, planlanan taş ocağının bölgeye vereceği zararı ve yaşanılan çelişkileri mecliste diğer meclis üyeleriyle paylaşılarak planalanan taş ocağının yapılmasının durdurulması konusunda öeclisin desteğini talep etti.
Erzincan'ın turizm noktalarından biri olan Ergan Kayal Merkezleri'nin hemen yanı başında bulunan, tesislerinde ismini aldığı Ergan Köyü'ne taş ocağı yapılmak isteniliyor. Köyde askıya asılan ilan ile köylülerin haberi olduğu taş ocağı ile ilgili oalrak köy halkı direkt valiliğe itiraz da bulundu. Olumlu bir sonuç alamyan köy halkı bir avukat ile anlaşrak başlarına gelecek felaketten kurtulmak için yasal yola başvurdu. Köylülerin yasal hak arayış mücadelesi sürerken bir destekte chp Erzincan İl Genel Meclis Üyesi Kemal Çelik'ten geldi. 
Çelik Erzincan İl Genel Meclis'inde yaptığı konuşmada, Ergan Kayak Tesislerini hayata geçirmek için verilen mücadeleyi, harcanan paraları hatırlatarak bu kadar emek verdiğimzi bir tesisin hemen yanı başında bir taş oacağının yaptıklarımız ile ne kadar bir çelişki oluşturduğunun farkında mısınız diye meclis üyelerine sorular yöneltti.
Bir yandan turist çekmeye çalışacağız bir yandan da bu tesisin hemen yanı başında  ayda 300 ton dinamit patlatacağız. Bu ne yaman çelişki. 
Mevzuata göre bu tarz taş ocağı gibi işletmelerin yaşam alanlarına 600 m kadar yakın olmaması gerektiğini belirterek, plananlanan taş ocağının Ergan Köyü'ne 530, Yaylabaşı Beledesi'n 575 m mesafade bulunması itibariye zaten mevzuata ters düştüğüne vurgu yaptı.
Üstelik heyelan bölgesi konumunda olan bölgede yer yer taş, kaya ve torak kaymaları meydana gelirken dinamitlerle yapılacak patlamalar sonucu yaşanılacak felaketleri düşünmenin dahi bölgenin yaşayacağı felaketi göz önünde koyduğunu belirtti.