Sabaha karşı 04:40 sıralarında kuzey Marmara Otoyolu'nun Sakarya mevkiinde meydana gelen kaza ile ilgili olarak Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, "İlk olarak otomobilin, TIR'a çarpması şeklinde başladığı tahmin ediliyor. Daha sonra diğer araçların çarpıştığı şeklinde. Vefat edenlerin bir kısmı araçlardan inen yayalara arkadan gelen araçların çarptığı yönünde" dedi.
10 kişinin olay yerinde hayatını kaybettiği kazada 8 ağır yaralı olduğu belirtilmişti. Ağır yaralılardan bir kişininde hayatını kaybetmesi sonucu kazada vefat eden vatandaşlarımızın sayısı maalesef 11'e yükseldi. 54 yaralının tedavisi hastanelerde sürüyor.
Vali Karadeniz'in belirttiği kazanın başlankıcı olarak düşünülen otomobilin TIR'ın arkasından çarpmasının ardından, TIR'a çarpan otomobile ise arkasından gelen yolcu otobüsününde otomobile çarpası sonucu otomobilin preslenmiş bir hale dönüştüğü görüldü.
Kuzey Marmara Otoyulu'nun Dağdibi mevkisinde meydana geldi. Aralarında 3 otobüs ve 1 TIR'ın da bulunduğu 7 araç zincirleme trafik kazasına karıştı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, 112 acil sağlık, polis ve jandarma ekibi sevk edildi.
Kaza nedeniyle İstanbul istikametinde kapanan yol 6 saatlik çalışma sonucu ekiplerin çalışması sonucu trafiğe açıldı.