“Down Sendromu Farkındalık Günü" dolayısıyla Masa Tenisi Turnuvası ve Hepimiz Aynıyız Spor Oyunları” etkinlikleri düzenlendi.

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü münasebetiyle, Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından "Kromozomları Değil, Skorları Sayalım" sloganıyla düzenlenen özel çocuklar için masa tenisi turnuvası ve hepimiz aynıyız spor oyunları, renkli görüntülere sahne oldu.

Yıldırım Akbulut Spor Salonu’nda düzenlenen programa; Erzincan Valisi Mehmet Makas ve eşi Elif Makas’ın yanı sıra Vali Yardımcıları Yunus Emre Temel ve Hüseyin Remzi Konak, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, antrenörler, öğretmenler, özel çocuklar ve aileleri katıldı.

Milli Takım Erzincan'da Azerbaycan ile Karşılaşıyor Milli Takım Erzincan'da Azerbaycan ile Karşılaşıyor

Özel çocukların masa tenisi ve badminton müsabakalarını büyük bir beğeniyle izlenirken müsabakalar sonunda dereceye giren çocuklara madalya ve çeşitli hediyeler verildi.. Özel çocuklarımızın hem spor yaptıkları hem de doyasıya eğlendikleri etkinlikler, pasta kesimi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Editör: TE Bilisim