CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek Erzincan'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek Erzincan'da

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde taksicilerin kontak kapattığı haberlerinin gelmeye başladığı dönemde özellikle bayram öncesi otobüs firmalarıda büyük sıkıntı yaşıyor.
Erzincan’ın köklü firmalarından Barış Turizm yetkililerinden Uğur Aydın, Çığlık Medya’ya yaptığı açıklamada; Maliyetlerin otobüs firmalarını aşırı derecede zorlamaya başladığını ve bu gidişle sadece kontak kapatmakla yetinmeyip komple firmayı kapatacak durumda olan meslektaşları olduğunu belirtti.
Koşullar ve şartlar bu kadar zor iken bir otobüsün Erzincan – İstanbul bilet fiyatını belirlerken sadece mazot ve şöför maliyetini göz önüne alarak hesaplama yaptıklarını belirten Aydın, bu maliyet hesabına aracın lastiğini, mekanik bakımını da eklersek maliyetlerin çok farklı rakamlara ulaşacağını belirti.
Şuanda birilerinin bu sorunu görüp çözüm üreteceği umudu ile beklemekten başka bir çaremiz yok. Tezgahımızın bozulmaması için şartlara göre hareket ederek ayakta kalma mücadelesi veriyoruz diyen Uğur Aydın, insanlarında zorluk çektiğini , pek çoğunun maliyetler nedeniyle memleketine gidemediğini belirtti.
Maliyetlerin artmasının doğal olarak otobüs biletlerine yansıdığını belirten Aydın, son dönemde insanların firma yetkilileri ile, yazıhanede ki görevli ile tartışmaya girdiğini, pazarlık yaptığını belirtiyor. Bugün otobüslerden birine lastik aldığını belirten Aydın, 10 bin 500TL sadece bir tekere verdiğini belirterek fiyatlardan dolayı kendileriyle pazarlaık yapmak isteyen veya kendilerine gönül koyan müşterileri olduğunu belirtiyor.
Aydın, durumu koşulları bilen müşterinin kendilerine hak verdiğini ama bazı eski müşterilerinin bir Türk tabiri olan “bize de mi bu fiyat” şeklide kendilerine sitemde bulunduklarını ve bu durumun kendilerini üzdüğünü belirtiyor.

Editör: TE Bilisim