Milli Savunma Bakanlığı, resmi web sayfasından  patlamada 5 kişinin şehit olduğunu duyurdu.
Ankara Elmadağ'da faaliyet gösteren MKE roket ve patlayıcı fabrikasında sabah saatlerinde fabrikanın üretimhane bölümünde mühümmat temizliği yapıldığı esnada bir patlama meydana geldi.

YSK VAN'DA DEM'İN İTİRAZINI KABUL ETTİ YSK VAN'DA DEM'İN İTİRAZINI KABUL ETTİ

Olay yerine çok sayıda polis, ambulans, AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

MKE itfaiyesi ile Ankara itfaiyesi fabrika içerisinde arama ve kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

Fabrikada patlama olduğunu öğrenen çalışan yakınları da fabrikanın önüne akın etti.
MSB tarafından yapılan açıklamada, “Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikasında bir patlama meydana gelmiştir. Patlama neticesinde 5 işçimiz şehit olmuştur. Olay ile ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.
Ankara Valisi Vasip Şahin, fabrika önünde yaptığı açıklamada patlama esnasında ba bir patlama meydana geldiği  ilk bilgilere göre kimyasal bir tepkime sonucu bir patlamanın meydana geldiği patlaamda meydana gelen göçük nedeniyle işçilerimiz enkaz altında klmıştır. 5 işçimizin hayatını kaybettiği bildirildi. Gazetecilerin; yaralı var mı sorusuna Vali; 5 şehit dışında yaralı herhangi bir işçimiz olmadığını belirti.
Patlamada hayatını kaybeden 5 işçinin yeni ve deneyimsiz işçiler olduğu sorusu üzerine fabrika yetkililerinden biri; fabrikanın patlayıcı madde üretimi yapan ve geçmişi olan bir fabrika olduğunu tecrübesiz insanların tehlikeli alanlarda görevlendirilemeyeceğini belirti.