Erzincan’ın sevilen simalarından CHP Erzincan İl Yönetim üyesi iş insanı Murat Tan yönetimden istifa etti.

Yangında Vefat Eden Binali Çayır Erzincan'a Uğurlandı Yangında Vefat Eden Binali Çayır Erzincan'a Uğurlandı

Erzincan’da pek çok sektörde faaliyet gösteren işletmeleri ve doğa sever kişiliği ile taktir toplayan Erzincan’ın değerli genç iş insanlarından Murat Tan yönetim kadrosunda yer aldığı Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Yönetiminden istifa etti.

4 Ekim 2024 tarihinde gerçekleştirilen ve biraz sancılı geçen Erzincan İl Kongresinde Murat Tan seçilen il yönetiminde yer almıştı. İnişli çıkışlı devam eden süreçte farklı isimlerden den istifaya hazırlandıkları fakat yerel seçimler öncesinde gerek partiye gerekse yönetime zarar vermemek adına bekledikleri yönünde limze ulaşan bilgiler varken ilk istifa Murat Tan'dan geldi.
Murat Tan yaptığı açıklamada; "4 Ekim 2023 tarihinden beri Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İ Yönetiminde yönetim kurulu üyesi oalrak görev yapmatayım. Yönetim kuruluna seçilmemden bugüne kadar geçen süre içerisinde, yerel teşkilatlarımızın almış olduğu kararların genel merkezimiz tarafından gözardı edilmesi, adaylık sürecine ilşkin görüş ve taleplerimze itibar edilmemesi, seçim sürecinin yürütülmesine yönelik fikir ve önerilerimizin önemsenmemesi, dikkate alınmaması gibi nedenlerden ötürü mensubu olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi'nin Erzincan İl Yönetiminden, yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Tan, istifa kararını açıklamadan önce böyle bir kararı olduğunu yönetimle paylaştığını kararında net olduğunu ifade ederek istifasını açıkladığını belirtti.

4 Ekim Erzincan İl Kongresi'nde mevcut adaylardan Yalçın Tanrıverdi'nin devlet memurluğundan istifa edip parti üyelik başvuru sürecinin henüz tamamlanmamış olması noktasında gelen itrazlar sonucu Yalçın Tanrıverdi başkanlık adaylığından çekilmiş yerine aynı gurupta yer alan emekli öğretmen Zeynep Erdoğan Sarıca il başkan adayı gösterilerek oylamaya geçilmişti. CHP’nin Erzincan’da ki ilk kadın il başkanı olarak tarihe geçen Zeynep Erdoğan Sarıca’nın emaneten teslim aldığı başkanlık sürecinde kongrede yaşanılanları işaret ederek, başkan adayı olan ekip arkadaşının üyelik sürecinin tamamlanmadığını kendisininde kongre sürecinde öğrendiğin belirtip il başkanlığını Tanrıverdi’ye devretmemesi ile il yönetimi sancılı bir sürece girmişti. Kemal Kılıçdaroğlu döneminde bir kandın il başkanının desteklenmesi gerekliliği ile Zeynep Erdoğan Sarıca bir süre daha görevine devam etmiş, CHP kurultayında gerçekleşen değişimin ardından Zeynep Erdoğan Sarıca’da bayrağı devretmek zorunda kalmıştı. Yapılan atamayla Fevziye Köylü yine bir kadın başkan olarak CHP Erzincan İl Başkanı olarak göreve başlamış oldu.