Periyodik aralıklarla deprem üreten fayların, yakın zamanda yeniden 7.4 büyüklüğünün üzerinde bir sarsıntıya yol açabileceğini hatırlatan Görür, "Geceleri uyuyamıyorum" ifadelerini kullanarak deprem ihtimalinin yüksekliğine dikkat çekti ve şu ifadeleri kullandı:

"Sırf Tunceli halkına buranın depremselliğini anlatmak ve orayı yönetenlere neler yapmak gerektiğini söylemek, insanlarımızın can güvenliğinin bir ölçüde sağlanmasını istemek. İnsanlarımızı deprem bakımından bilgilendirmek, deprem kültürü kazanmalarını sağlamak için ben bu yaşımda mümkün olduğunca birçok yeri gezip, halkın ve yöneticilerin isteğiyle gidip anlatıyorum.

Gittik Tunceli'ye. Resmi kanaldan bizimle hiç ilgilenilmedi. Hatta konferans vereceğimiz salon dahi bize sunulmadı ve caddede yaptık ancak halkın ilgisi fazlaydı. Şimdi bu bölge, gerçekten benim rüyalarımı kaçırıyor. Düşündüğüm zaman ilk aklıma gelen orası oluyor." demişti.

Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımında Tunceli'de uyarılarının dikakte alındığını belirterek; "Arkadaşlar, bugün dünden de umutluyum. Belki de sesimizi işittiler. Tunceli ve ilçelerinde depreme hazırlık çalışmalarının yapılmaya başlandığını, yapı stokunun elden geçirildiğini, kimi yerlerde çürük binaların yıkıldığını, devlet binalarının sağlamlaştırıldığını, görevli kişilere acil durum ve müdahale eğitimlerinin verildiği gibi şeyler dıydum. Çok sevindim. Tunceli yönetimini ve yetkilileri insanlarım adına kutluyorum, sevgiyle" dedi.