2 Şubat'ta CHP Genel Merkez tarafından Erzincan Belediye Başkan adaylığı açıklanan Özge Vataner Özege seçimlere az bir süre kala yoğun bir seçim çalışması sürdürdü. CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül'ün de başta saha çalışmaları olmak üzere  desteğini esirgemediği Vataner Özege, 31 Mart 2024 yerel yönetimler seçimlerinde seçimi Erzincan'da üçüncü olarak tamamladı.
Gerçkleşen seçimlerde 15 bin 45 oy ile üçüncü olan Özge Vataner Özege alınan sonuçlar ile ilgili olarak ilk açıklamasını yaptı. Vataner Özege açıklamasında; "Sevgili dostlarım, ben bu 45 günlük sürece inanılmaz güzellikler sığdırdım. Günlük hayat akışımızda tanışmam imkansız olan insanlarla tanıştım, dertleştim, kucaklaştım.   Geçmişten gelen dostlarımdan vefa oyları aldım. Maalesef sadece rakiplerimle değil bir çok problemle yarıştım. Bunları seçmenimiz iyi biliyor ve değerlendirmeyi yine birlikte yapacağız. Üzülmedim aksine gurur duydum her birinizle. Şehrinizin kızı olarak bu kadar imkansızlık içinde, bu kadar kırgınlığa rağmen ve bu kadar kısa zamanda bence iyi iş çıkardık. Türkiye'ye uğurlu geldik, Türkiye'yi kazandık Türkiye kazanacak. Erzincanımıza da hayırlı olsun. Teşekkürler güzel ve yeni  ailem." ifadelerine yer verdi.

ÖZGE VATANER ÖZEGE KİMDİR?
Özge Vataner Özege, 1989 Yılında Erzincanda Doğdu. İlkokul Ve Lise Eğitimini Erzincan'da tamamlayan Vataner Özege, Zonguldak Karaelmes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 2014 Yılında Mezun Oldu. Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans Eğitimini 2019 Yılında Bitirdi.
2013 İle 2018 Yılları Arasında Zonguldak’ta Saha Mühendisi, Şantiye Şefi Ve Proje Koordinatörü Olarak Çalıştı.
2018 Yılından İtibaren Erzincan’da Proje, Taahhüt Ve Danışmanlık Hizmetleri Verdiği kendisine ait mühendislik şirketini kurdu..
3 yıl Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Sekreterliği görevini yürüten Yüksek İnşaat Mühendisi Özge Vataner Özege
Evli Ve 1 Çocuk Annesi.
2 Şubat tarihinde CHP Parti Meclisi tarafından yapılan belediye başkan aday açıklamalarında Özge Vataner Özege Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmıştı.