Erzincan'ın plakasının 24 olması ve 2024 yılına girmemiz ile bağlantılı olarak 2024 Erzincan yılı ilan edildi.
Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Milletvekili Mustafa Sarılgül düzenlediği basın toplantısında 2024 yılını Can Erzincan yılı ilan ederek, 2024'ü Erzincan ile bağlantısı olan 24'ü de kullanarak bir tanıtım, reklam, kalkınma kampanyasına dönüştürmek istediğini belirtti. Erzincan'ın tanıtımı, yatırımcı çekme, kültürel zenginliklerin öne çekilere ilimize tursit çekecek faaliyetlerde bulunacağını belirtti.
"Can Erzincan"ı, kültür, tarih ve doğa sporları meraklılarına tanıtmayı ve şehre yeni bir enerji ve motivasyon kazandırmayı hedeflediklerini belirten Sarıgül, 2024 Yılının Erzincan Yılı olarak ilan edilmesi konusunda Sözcü Yayın Gurubu Ankara Temsilcisi Gazeteci Saygı Öztürk'e demeç verdi. 
Saygı Öztürk'ün kaleminden 2024 Erzincan Yılı ile ilgili Mustafa Sarıgül söyleşisi;

CHP Erzincan Milletvekili Sarıgül, yeni yılda büyük bir tanıtım ve yatırım kampanyası başlatacaklarını belirtti.
Mustafa Sarıgül, bir dönem TBMM’nin en genç parlamenteriydi. Meclis Başkanlık Divanı üyeliği, uzun yıllar Şişli Belediye Başkanlığı yaptı. Ancak, “Can Erzincan” dediği memleketinden hiç kopmadı. Düğünlerinde, acı günlerinde hep onlarla oldu.  2024 yılını Erzincan yılı ilan eden Sarıgül, Erzincanlının ürünlerini dünyanın değişik ülkelerine satacaklarını belirtti. Sarıgül, “Erzincan’a döviz gelecek, para gelecek, turist gelecek, yatırım gelecek, iş gelecek, aş gelecek. Plakamız 24, ayarımız 24, gelen yıl 2024.  2024 can Erzincan yılı hayırlı, uğurlu olsun” dedi. Sarıgül, yıllardır İstanbul’da yaşamasına rağmen, CHP’den Erzincan milletvekili seçildikten sonra İstanbul’u unuttu, haftanın en az 3 gününü Erzincan ve ilçelerinde geçiriyor. O gittiği gibi, Erzincan’dan da ziyaretine gelenler çok oluyor. Sarıgül, kente dair projelerini heyecanla anlattı: “Can Erzincanım’ın sesini duyurmak, sorunlarını çözmek, hak ettiği yere getirmek için çalışıyorum. Haftanın en az üç günü Erzincan’dayım. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, Erzincan’ın sorunları üzerinde çalışıyoruz. Ben, Erzincan sevdalısıyım. Erzincan daha iyi bir yere gelsin istiyorum. Erzurum ve Sivas arasında kalmış, sıkışmış bir Erzincan’a razı değilim.”
 

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Çalışan, üreten, kazanan bir Erzincan için dünyanın her ülkesine ve her evine Erzincan’da üretilmiş bir ürün satılması gerektiğini anlatan Mustafa Sarıgül, bunun için yapacaklarını da şöyle sıraladı:  “2024 yılını ‘Can Erzincan Yılı’ ilan ediyoruz. Büyük bir kampanya başlatıyoruz. Can Erzincan’ın, turizmde, sanayide, tarım alanında imkânları ve potansiyeli var. Bu kampanyayla yatırımcıları can Erzincan’a çekeceğiz. Erzincan’daki, Türkiye’nin diğer illerindeki ve dünyanın her yerindeki Erzincanlıların şehre olan bağlılıklarını artıracağız. Can Erzincan’ın, kültürel özelliklerini ön plana çıkaracağız. Can Erzincan’ı, kültür, tarih ve doğa sporları meraklılarına tanıtacağız. Tulum peynirini, Cimin üzümünü, Kemah tuzunu, dutumuzu, balımızı marka yapacağız. 2024 yılında can Erzincan’ı dünyada tanımayan inşallah kalmayacak.” Türkiye’nin ve dünyanın her noktasındaki “can Erzincanlılar ayağa kalkacak” diyen Sarıgül,  “Erzincan cazibe merkezi olacak. Esnafın, iş adamının, çiftçinin, besicinin daha çok üretmesini ve kazanmasını sağlayacağız” diye konuştu. Erzincan’a dış destekli büyük bir yatırım için temaslarını sürdüren Sarıgül, “Çok önemli gelişmeler var. O yüzden 2024’ü Erzincan yılı ilan ediyoruz” dedi.