Vali Recep Yazıcıoğlu Köprüsü Tekrar Gündemde Vali Recep Yazıcıoğlu Köprüsü Tekrar Gündemde

31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlere sayılı günler kala adaylar seçim çalışmalarına hız verdi. Şehir merkezinde ağırlıklı olarak esnaf ziyaretlerinde bulunan adaylar mahalle ve beldelerde kahvehanelerde gerçekleştirdikleri toplantılarla seçmenlerle sohbet edip projelerini aktarma fırsatı buluyorlar.
Erzincan Merkez Ordu Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulunan mevcut belediye başkanı ve Cumhur İttifakının ortak adayı Bekir Aksun ile Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Belediye Başkan Adayı Özge Vataner Özge karşılaştı. Kısa bir sohbetin ardından birbirlerine başarı dileklerini ileten adaylar objektiflere birlikte poz verdi.


 ÖZGE VATANER ÖZEGE KİMDİR?
Özge Vataner Özege, 1989 Yılında Erzincanda Doğdu. İlkokul Ve Lise Eğitimini Erzincan'da tamamlayan Vataner Özege, Zonguldak Karaelmes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 2014 Yılında Mezun Oldu. Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans Eğitimini 2019 Yılında Bitirdi.
2013 İle 2018 Yılları Arasında Zonguldak’ta Saha Mühendisi, Şantiye Şefi Ve Proje Koordinatörü Olarak Çalıştı.
2018 Yılından İtibaren Erzincan’da Proje, Taahhüt Ve Danışmanlık Hizmetleri Verdiği kendisine ait mühendislik şirketini kurdu..
3 yıl Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Sekreterliği görevini yürüten Yüksek İnşaat Mühendisi Özge Vataner Özege
Evli Ve 1 Çocuk Annesi.
2 Şubat tarihinde CHP Parti Meclisi tarafından yapılan belediye başkan aday açıklamalarında Özge Vataner Özege Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

BEKİR AKSUN KİMDİR?
Halihazırda Erzincan Belediye Başkanlık görevini sürdüren ve 31 Mart seçimlerinde tekrar adaylığı açıklanan Bekir Aksun'un Erzincan Belediyesi'ne ait kurumsal web sayfasında yer alan özgeçmiş bölümünde aşağıdaki bilgilere yer veriliyor.
1967 yılında Erzincan’da doğan Bekir Aksun, ilk, orta ve lise öğrenimini Erzincan Üzümlü ilçesinde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Erzincan Eğitim Yüksek Okulunu 1987 yılında tamamladı. Ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamladı. 1988-2006 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmenlik yaptıktan sonra 2006 yılında ticarete atıldı. Milliyetçi Hareket Partisinde Erzincan MHP Yönetim Kurulu Üyeliği, Erzincan MHP Basın Danışmanlığı, MHP Erzincan İl Genel Meclis Üyeliği, Erzincan MHP İl Başkan Vekilliği, Erzincan MHP İl Başkanlığı, MHP Üst Kurul Delegeliği, 2018 Genel Seçimlerinde MHP Erzincan Milletvekili Adayı olan ve mevcut olarak MHP Erzincan Belediye Başkanlığı görevini yürüten Aksun evli ve 3 çocuk babasıdır.