8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yurt genelinde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu'da anında bulunan heyet ile birlikte 8 AMrt Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada;"Kadınlarımızın toplumumuzdaki özverili ve önemli rollerini takdirle anıyor, bu özel günde onların kazanımlarını kutlarken elde edilmesi gereken daha fazla eşitlik ve adalet üzerine odaklanma fırsatı buluyoruz.

Kadınlarımızın güçlü iradesi ve başarıları, geleceğimize ışık tutmaktadır. Onların her alanda varlığını daha da güçlendirmek, toplumumuzun refahı ve ilerlemesi için önemli bir adımdır.

Bu vesileyle hayatın her anına dokunan, her alanda üreten ve yaşama renk katan kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum." ifadelerine yer verdi.
Program dahilinde Vali Tekbıyıkoğlu, valilkte görevli kadın personellere karanfil dağıtımının ardından Aile Destk Merkezi çalışanları e kursiyerler ile kahvaltıda buluştu. Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırlanan stand alanına yürüyüş ve standlarda el emeği ürünlerini sergileyen kadınları ziyaret eden Vali Tekbıyıkoğlu Tunceli'de faaliyet gösteren tekstil fabrikasının kadın emekçileri ile Ağız Diş Sağlığı Merkezi'nde görevli kadın sağlık personellerini ziyaret ederek kadınlara karanfil dağıttı.
Dünya kadınlar Günü programı kapsamında Alevi İnancında önemli bir yeri olan Ana Fatma Ziyareti'nide ziyaret eden Tuncel Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu daha eşit, daha aydınlık bir dünya dileğiyle çıra yaktı. Vali Tekbıyıkoğlu'na ana Fatma Ziyaretinde Aile Destek Merkezi'nde görevli ve kursiyer olarak bulunan kadınlar eşlik etti.


Tuncelivalisi 1