Merkez üssü Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinin Erzincan'a sınır köyü olan Yeşilyurt merkezli 4.3 büyüklüğünde ki deprem Erzincan'da da şiddetli bir şekilde hissedildi.
Çevre il ve ilçelerde de hissedilen depremle ilgili olarak artçılar sürerken herhangi bir olumsuzluk bilgisi iletilmedi.
Kandilli Rasathanesi verilerine göre gece 01.05'te 2.5 şiddetindeki depremin ardından 01.15'te yerin 15.03 km derinliğinde ve 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem merkez üssünün Kelkit'in Erzincan sınırında meydana gelemsi nedeniyle Erzincan'da da şiddetli bir şekilde hissedilirken Gümüşhane merkez, Bayburt ve Trabzon'da da hissedildi.
Gece boyu bölgede irili ufaklı artçı depremler kayıtlara geçmeye devam ediyor.

Türkiye geceyi başta marmara bölgesinde meydana gelen deprem olmak üzere çeşitli noktalarda gerçekleşen deprem haberleri ile geçirdi. Yalova - Çınarcık açıklarında meyldana gelen 4.1 büyüklüğünün ardından Türkiye Marmara ve İstanbul Depremi'ni konuşurken gece yarısı Kelkit'te meydana gelen deprem gündemde yerini aldı. Devamında 4 ve üzeri sarsıntı olarak Fethiye Ölüdeniz bölgesinde ki depremde yine yerleşim alanlarında hissedilen ve kısa sğreli paniğe neden olan depremlerden biri oldu.