Erzincan Valisi Mehmet Makas'ın 30 Ağustos Zafer bayramı kutlama mesajı;

Dörtyol ve Ordu Caddesi Tamamen Yayalaştırılıyor Dörtyol ve Ordu Caddesi Tamamen Yayalaştırılıyor

“Tarihte eşi benzeri çok az görülen böylesine büyük bir zaferin 100. yılına erişmenin ve onu hep birlikte kutluyor olmanın gururu, heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Kahraman, hamiyetli vatan evlatlarının Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği direniş, vatan sevgisinin en eşsiz örneklerinden biridir. Milletimizin istiklalinin sembolü olan bu zafer, aynı zamanda bu toprakları yurt bilenler için bir ilham kaynağı olmuştur. Cumhuriyet’in ilanına giden yolda en büyük güç ve cesaret kaynağı olan, Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, tüm emperyalist güçlere karşı imanın, cesaretin, vatan sevgisinin dünyaya ilanıdır.

‘Bu topraklar için toprağa düşenlerin’ aziz hatırası için bu zafer ruhunu diri tutmak, gençlerimize bu ruhu aşılamak, öncelikli görevimizdir. Zaman geçse de şartlar değişse de milletimizin istiklaline engel olmak isteyen şer güçler bitmiyor, bitmeyecek. Biz her alanda güçlü olursak hiçbir güç bu vatan evlatlarına tahakküm kuramaz. Şanlı geçmişimiz, umut dolu istikbalimiz için birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Ülkemizde istikrarı bozmak isteyenlere, milletimizin birlikteliğini engellemek isteyenlere, gönül köprüleri kurarak en güzel cevabı vereceğiz. Biz büyük, kadim, güçlü bir ülkeyiz. Bunun bilincinde olup kıtaları taksim eden, mukaddeslerimiz uğruna canını feda eden ecdadımızın mirasına sahip çıkmalıyız.

Bu duygular içerisinde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, onların aziz emanetlerini ve gazilerimizi minnet ve şükranla selamlıyorum. Bu vatanın korunmasında azim ve kararlılıkla mücadele eden kahraman ordumuzun, güvenlik güçlerimizin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.”

Editör: TE Bilisim