Almanya'dan yayın yapan arti49 com haber sitesinin haberine göre Almanya'da öğretim görevlisi olarak görev yapan Bahar Aslani polis teşkilatını eleştiren bir sosyal medya paylaşımı yaptığı gerekçesi ile görevine son verildi.

Kuzey Ren-Vestfalya'da bir üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yapan Aslan'ın işine son verilmesi konsunda Yüksek İdare Mahkemesi, öğretim görevlisi Bahar Aslan hakkında verilen kararın , hukuka aykırı olduğuna hükmetti.

Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti, tartışmalara neden olan paylaşımın ardından , Aslan'ın "öğretmenlik görevini yerine getirmek için uygun olmadığı" sonucuna vardi. Ancak mahkemeye göre devlet, öğretmenlik görevini iptal ederken, hukuka aykırı bir şekilde davrandı.

Bahar Aslan'ın tartışmalara neden olan X paylaşımında, "Artık ben ya da arkadaşlarım polis tarafından durdurulduğumuzda çarpıntı yaşıyorum. Çünkü güvenlik güçlerinin içindeki kahverengi pislik bizi korkutuyor. Bu sadece benim değil, bu ülkedeki pek çok insanın gerçeği" ifadelerini kullanmış ve "ırkçılığa" dikkat çekmişti.