Avukat Avni Aksu'nun vefatı ile ilgili olarak İstanbul Barosu'ndan yapılan açıklamada; "

Baromuzun 17396 sicil sayısında kayıtlı AVUKAT AVNİ AKSU 08.03.2024 tarihinde vefat etmiştir.

Cenazesi 10.03.2024 tarihinde saat 13:00’de  İstanbul Kartal Cem Evi'nden kaldırılarak 11.03.2024 Tarihinde saat 13:30’da Erzincan Merkez Çağlayan Kırklar Mezarlığı’na defnedilecektir.

Aziz Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve Baromuz mensuplarına başsağlığı dileriz." ifadelerine yer verildi.

Döneminde Cumhuriyet Halk Partisi'nin aktif siyasetçilerinden olan Avukat Avni Aksu uzun süre avukatlık yapmış ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin Erzincan senetörü olarak görev yapmıştır.
Erzincan'ın turizm merkezlerinden ve doğa güzelliklerinden biri olan çağlayan Girlevik Şelalesi çevresinde yaptığı tesislerde Erzincan'da farkındalık oluşturmuş bir iş insanıydı.
86 yaşında hayata veda eden Avukat Avni Aksu uzun süredir tedavi gördüğü hastalığa yenik düşerek önceki gün hayatını kaybetti. Aksu için bugün (10 Mart Pazar) İstanbul Kartal Cemevi'nde cenaze erkanı düzenlenecek ve Erzincan'a uğurlanacak.
İki çocuk babası olan Avukat Avni Aksu için 11 Mart Pazartesi günü Erzincan Merkez Cumhuriyet Cemevi'nde saat 12:00'da düzenlenecek cenaze erkanı ile hemşerilerinden de helallik alınacak. Çağlayan Girlevikli olan Avni Aksu düzenlenen Hakka Uğurlama Erkanının ardıdnan 13.30 Girlevik Kırklar Mezarlığı'nda toprağa verilecek.