31 Mart yerel seçimlerinde tekrar belediye başkanlığına seçilen Bekir Aksun, ikinci dönem başkanlığı için kendisine çiçek, hediye v.b.  gönderimlerde bulunmak isteyenlere bir hatırlatma yaparak SMA hastası Nilperi bebeğin tedavisi için sürdürülen kamyanya bağış yapılmasını istedi.
Erzincan’da 31 Ocak 2023 tarihinde dünyaya gelen Nilperi’ye 21 günlükken SMA TİP- 1 teşhisi konuldu. Nilperi’nin yurtdışında Zolgensma Gen Tedavisi için 1.819.000 Dolara ihtiyacı var.
Nilperi için çeşitli kampanyalar sürerken Erzincanlı sanatçılarımız Oğuz Aksaç, Özden Irmak, Barış Polat ve Mücella Özdemir'in katılımı ile gerçekleştirilen bir konser etkinliğide düzenlenmişti.
Nilperi için destek kampanyalarının yavaşlamaya başladığı bir dönemde Erzincan Belediye başkanı Bekir Aksun'un bu paylaşımı Nilperi tekrar gündeme taşımış oldu.
Mazbatasını alan Bekir aksun Belediyedeki makamında tebrikleri kabul ediyor.

Bekir Aksun Kimdir ?
1967 yılında Erzincan’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra 1987 yılında da Atatürk Üniversitesi Erzincan Eğitim Yüksek Okulu’nu tamamladı.
1988-2006 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak çalıştı. 2006 yılında ticarete atıldı. MHP’de İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Başkan Vekilliği, İl Başkanlığı ve üst kurul delegeliği kademelerinde yer aldı.
Bekir Aksun, evli ve 3 çocuk babasıdır.

CHP'nin Refahiye İtirazı Sonuç Verdi Hasan Özmen Mecliste CHP'nin Refahiye İtirazı Sonuç Verdi Hasan Özmen Mecliste