Köy işlerinin yoğunluk kazanmasıyla malesef köylerden gerek traktör gerekse tarım alet ve makşnaları ile yaşanılan kaza haberleride geliyor.

Yakın zamanda Refahiye'de yaşanılan traktör devrilmesiyle yaşanılan can kaybı haberi tazeliğini korurken bir diğer traktör kazasına bağlı Can kaybı haberi Çayırlı ilçemizden geldi.

Çayırlı ilçemize bağlı Doğanyuva Köyü sakinlerinden Hüseyin Sarı isimli çiftçimiz tarlada bulunan römorku traktörüne taktıktan sonra römorkun ayak kısmını kapatıp pim takmak için traktör den indi. Sarı römorkun ayak kısmını toplamak için uğraş verdiği esnada traktör hareket etmeye başladı.

Ani bir hareketle traktöre çıkıp kontrolü eline almak isteyen 80 yaş üzeri olduğunu öğrendiğimiz Hüseyin Sarı kabine çıkarken dengesini kaybedip hareket halindeki traktörün altına düştü.

Doğanyuva Köyü'nde ki takipçilerimizin bize ilettiği bilgiye göre olayın duyulmasının ardından köye Jandarma ve sağlık ekiplerinin sevk edildiği, Hüseyin Sarı'nın cansız bedenin ise Çayırlı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığı bildirildi.

Erzincan EĞİTİMSEN Filistin'de Devam Eden Katliamı Kınadı Erzincan EĞİTİMSEN Filistin'de Devam Eden Katliamı Kınadı

ÇIĞLIK MEDYA olarak merhuma Allah'tan rahmet ailesine ve Doğanyuva Köyü sakinlerine başsağlığı diliyoruz.

ÇIĞLIK MEDYA

Erzincan' ın ve Bölgenin Çığlığı 

Editör: TE Bilisim