CHP'nin Refahiye İtirazı Sonuç Verdi Hasan Özmen Mecliste CHP'nin Refahiye İtirazı Sonuç Verdi Hasan Özmen Mecliste

Bir önceki yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nin farklı bir aday ile seçime girecek olmasından kaynaklı Demokratik Sol Parti'den aday olan ve belde halkının güven oyunu alan Haydar Şahin, Erzincan'ın şelalesi ile ünlü beldesi Çağlayan'ın yeni belediye başkanı olmuştu.
Başarılı çalışmalara imza atan Belediye Başkanı Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi'nden gelen "evine dön" daveti üzerine Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçiş yapmış, parti rozetini dönemin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Meclis grup toplantısında takmıştı.
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde aday gösterilmeyen Şahin, belediye çalışanlar ve meclis üyeleri ile vedalaştı. 
Belediye personelleri ile yemekte bir araya gelen başkan sonra ki gün belediyede ki makamında meclis üyeleri ile bir araya geldi. Meclis üyeleri Mehmet Fırat ve Ercan Demir'e teşekkür eden Şahin;"Öncelikle Belediye Meclis Üyesi dostlarım sn. Ercan Demir ‘e ve sn. Mehmet Fırat ‘a bu yolda bana yoldaşlık ettikleri için teşekkür ediyorum. Ve de bu nazik takdimlerinden dolayı hem kendilerine hem de Mertekli Mahallesi Halkına çok teşekkür ediyorum. 
Görevim boyunca vermiş olduğum tüm sözleri yerine getirmenin gönül rahatlığını yaşıyorum. Yapmış olduğum tüm hizmetler de hepinize tekrar hayırlı olsun. " dedi.
Çalışmaları hakkında Çığlık Medya'ya açıklamalarda bulunan Çağlayan Belediye Başkanı Haydar Şahin yaptığı açıklamada 3 milyon TL borçla devraldığı belediyeyi yaptığı ve devame den projelere rağşmen borçsuz teslim ettiğini belirterek Çağlayan Belde sakinlerine hitaben "benim hakkım herdaim sizlere helal, sizde he zaman hakkınıza sahip çıkın" dedi.
Çalışma süresince yaptığı faliyetleri özetlediği açıklamada Çağlayan Belediye Başkanı Haydar Şahin maddeler halinde yapılan çalışmaları sıraldı.
1-    BELDEMİZİN MAHALLE VE SOKAKLARININ EKSİK KALAN PARKE TAŞI ÇALIŞMALARINI ÇEVRE DÜZENLEMELERİ YAPILDI.
2-    BELDEMİZ DE İÇME SUYU YETERLİ OLMAYAN ESKİYEN SU HATLARI ,SU DEPOLARI VE İSALE HATTLARI TAMAMI  YENİLENDİ.AYRICA BELEDİYE TARİHİNDE İLK KEZ ÇUKUR MEZRASINA SU DEPOSU KONULARAK SU HATTI YAPILDI.
3-    MERTEKLİ MAHALLEMİZDE YAŞANAN İÇME SU SORUNUNU GİDERMEK AMACIYLA, GİRLEVİK KÖYÜ AKPINAR MEVKİİNDE BULUNAN KAYNAK SUYUNDAN SU ALINARAK YENİ İSALE HATTI VE SU DEPOSU YAPILMAK SURETİYLE İÇME SUYU İSALE HATTININ TAMAMI BELEDİYE BÜTÇESİNDEN KARŞILANDI.
4-    BELEDİYEMİZE AİT ARAÇLARIN AKARYAKITINI DAHA UYGUN VE SAĞLIKLI BİR ORTAMDA KARŞILAMAK İÇN  BELEDİYEMİZE AİT OTOPARKA 6.000 LİTRE TANKLI İSTASYON KURULDU.
5-     VATANDAŞLARIMIZIN SOĞUKTAN YAĞMURDAN VE GÜNEŞTEN KORUNMALARI AMACIYLA BELDEMİZİN MİNİBÜS DURAKLARI YENİLENDİ.
6-     KORANAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE İŞLERİ AZALAN MİNİBÜS ŞÖFÖRLERİNE AKARYAKIT DESTEĞİ AYRICA YARDIMA MUHTAÇ AİLELER İÇİN GIDA YARDIMI YAPILDI.
7-    BELDEMİZDE BULUNAN OKULLARIN TÜM HİJYEN VE TEMİZLİK MALZEMELERİ KARŞILANDI. AYRICA ÖĞRENCİLERİMİZE KIRTASİYE, AYAKKABI VE TABLET YARDIMI YAPILDI.
8-    BELDEMİZİN EKSİK OLAN ÇÖP KONTEYNERLERİNİ TAMAMLAYIP ESKİ OLANLAR YENİLENDİ.
9-    BELDEMİZİN ULAŞIMI BOZUK OLAN YOLLARI YAPILARAK   YAYA GEÇİTLERİ YENİLENDİ.
10-    DEREBAĞ, ERDENE VE MERTEKLİ MAHALLELERİNİN NAZIM İMAR PLANI İLE UYGULAMA İMAR PLANLARI % 50 İNDİRİMLE İLLER BANKASI ARACILIĞIYLA YAPILARAK TAMAMLANIP VE YÜRÜRLÜĞE KONULDU.
11-    BELDEMİZİN MUHTELİF CADDE, SOKAK VE ARAZİLERİN MENFEZ GEÇİŞLERİNDE KULLANILMAK ÜZERE  ÇEŞİTLİ ÇAPLARDA KORUGE VE BETON BORU ALINARAK YENİLEME İŞLEMİ YAPILDI.
12-    BELDEMİZİN TÜM MEZARLİKLARININ EKSİKLERİ GİDERİLEREK ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILDI.
13-     BELDEMİZDE İLK DEFA ANNELER VE KADINLAR GÜNÜ ŞENLİĞİ AYRICA ÇOCUKLARA YÖNELİK ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
14-    BELDEMİZDE DERSANEYE GİDEN ÖGRENCİLERİN ULAŞIM GİDERLERİ BELEDİYEMİZ TARAFINDAN KARŞILANDI.
15-     VATANDAŞLARIMIZIN DAHA GÜVENLİ  VE DAHA HIZLI HİZMET ALABİLMESİ İÇİN TÜM BELEDİYE PROGRAMLARI VE GÜVENLİK DUVARI YENİLEREK  E- BELEDİYE SİSTEMİN ALT YAPISI HAZIRLANDI.