YSK'nın Hatay kararı sonrası CHP Genel Başkanı duyarlı insanları YSK önüne çağırdı. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı YSK önünde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından gündeme bomba gibi düşen iddialar açıklandı.

Hatay'da seçimin yenilenmesi talebi ile YSK ile görüşen CHP heyetinin görüşmesi 10 dakika sürdü.

Görüşmenin ardından başına ve YSK önünde toplanan vatandaşlara açıklama yapıldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in ses tellerinden geçirdiği operasyon nedeniyle açıklamayı Selin Sayek Böke ve Hukuk işlerinden sorumlu Gül Çifçi yaptı.

İliç'te Bir İşçi Daha Bulundu Adnan Keklik Olduğu Düşünülüyor İliç'te Bir İşçi Daha Bulundu Adnan Keklik Olduğu Düşünülüyor

Çifçi yaptığı açıklamada;"Hatay'da 3 bin 339 ölü seçmenin adına oy kullandırıldığını tespit ettik. Ölü şecmene oy kullandırılması ile ilgili tespitimizi YSK'ya ileterek bu durumun nasıl gerçekleştirildiğinin incelenmesini talep ettik"dedi.

Swlin Sayek Böke'de yaptığı açıklamada 3 bin 339 ölü seçmen tespiti ve Hatay seçimlerindeki diğer problemlerle ilgili hazırladıkları 86 sayfalık raporu YSK'ya sunarak Hatay seçimlerinin yenilenmesini talep ettiklerini açıkladı.