5 Şubat'ta Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül'ün katılımı ile açılışı yapılan CHP Mercan Belde Teşkilatı açılışının üzerinde 18 gün sonra belde teşkilatından istifa haber geldi.
CHP Mercan Belde Teşkilatı Başkanı Tekin Çanakçı tarafından iletilen istifa bildirisinde; "Mercan CHP Belde teşkilatımızın açılışı için verdiğimiz mücadelenin meyvelerini 5 Şubat'ta almış ve beldemizde partimizin irtibat bürosunun açılışını sağlamış olmanın gururunu yaşamıştık. 31 Mart yerel seçimlerinin arifesinde açılışımızın olması ve devamında seçime girecek olmamız omuzlarımıza büyük bir yük, büyük bir sorumluluk yüklemişti. Beldemizden Arzu Çanakçı CHP Mercan Belediye Başkan Adayı olarak ataması yapıldı. 20 Şubat'ta gerçekleştirilen aday tanıtım etkinliğinde Arzu Çanakçı Mercan Belediye Başkan Adayı olarak tüm partililere tanıtıldı ve bir belde de kadın bir adayın olması partililer tarafından taktirle karşılandı.
Geldiğimiz süreçte biz kısa sürede belde teşkilatımızın kurulması, belde belediye başkan adayı belirlemizin heyecanı ile işimize dört elle sarılırken Erzincan Milletvekilimiz Sn. Mustafa Sarıgül beldemizi ziyaret etti. Yanında Erzincan İl Yöneticileri ve Tercan İlçe Yöneticileri ile ev sahibi olarak Mercan Belde Teşkilatı Başkanı olarak bende vekilimize eşlik ettim. Doğal olarak Mercan Belediyesi'nede bir ziyaret gerçekleştirdik. Sizlerinde videolarda izlediğiniz gibi ziyaret bitiminde Sn. vekilimiz Sarıgül mevcut başkan ve MHP'den Mercan Belediye Başkanlığı adayı olarak gösterilen, seçimlerde rakibimiz Sn. Bayram Bilici'yi destekleyici bir açıklamada bulunumuştur. Anlık gelişen video çekiminde bir şok bir şaşkınlık yaşadık. Başarı dilenebilir fakat başaracağına inanıyorum şeklinde bir açıklama üstelik bizim yanımızda böyle bir açıklama bizi üzmüştür. Konuyla ilgili olarak ne il ne ilçe nede genel merkezimizden bir açıklama bir destek göremedik maalesef. Vekilimizin bu açık desteği üzerine boşuna çırpındığımızı fark ettik. Bu durum karşışında mensubu olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi'nin Mercan Belde Başkanlığı'ndan istifa ettiğimi bildirdim. Sizin aracılığınız ile de tüm kamu oyuna duyuruyor saygılarımı sunuyorum." ifadelerine yer verdi.

CHP Mercan Belde Başkanlığı açılışından fotoğraflar

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Mazbatasını Aldı Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Mazbatasını Aldı