2019 yılının Haziran ayında Tunceli'nin Ovacık ilçesinde Tunceli - Ovacık Karayolu çevresinde keçilerini otlatırken kaybolan Engin Eroğlu'nun 19 günlük arama sonrasında cansız bedenine ulaşılmıştı.
Yoncalı köyünde kendi keçileri için çobanlık yapan Engin Eroğlu, 2019'un 15 Haziran günü öğle saatlerinde, hayvanlarını otlatmak için evden ayrıldı.
Hayvanların akşam köye başıboş dönmesi üzerine ailesi, telefonla aradığı Engin'e ulaşamayınca kayıp ihbarında bulundu. Bunun üzerine bölgeye, jandarma ve AFAD ekipleri ile UMKE sevk edildi.
Bölgede yapılan aramalarda, Munzur Nehri kıyısında, Eroğlu'na ait cep telefonu ve şapka bulundu. Engin'in de bulunması için aramalar, bu bölgede yoğunlaştırıldı.
Engin Eroğlu'nu arama çalışmaları, 18 gün boyunca İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin belediyelerinde görevli 50 kişiden oluşturulan su altı arama- kurtarma ekibinin yanı sıra AFAD, itfaiye ve jandarma ekipleri ile çok sayıda gönüllü tarafından yürütüldü. Arama çalışmalarında dün 19'uncu güne girilirken, sabah saatlerinde, Eroğlu'nun cansız bedenine ulaşıldı. Eroğlu'nun cesedi, nehre düştüğü Yoncalı köyünden 8 kilometre uzaklıkta yer alan Aşağıtorunoba köyündeki suda bulundu.
Halil İbrahim ve Gülizar Eroğlu çiftinin 5 çocuğundan en küçüğü Engin Eroğlu'nun cenazesi, Malatya Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi sonrası teslim alınıp, Ovacık'a getirilmiş ve Ovacık Cemevi'nde düzenlenen cenaze erkanının ardından gözyaşları içerisinde Yaylagünü Köyü'nde toprağa verilmişti.
Engin Eroğlu'nun cenazesinde taputun üstüne Dersimspor forması konulmuştu..

Editör: TE Bilisim