İlk olarak Çığlık Medya instagram sayfasından duyurulan bu başarı Erzincan'da diğer öğrencilerede umut oldu. Erzincan'ın en eski okullarından biri olan ve eski Sümer İlöğretim okulu olan Erzincan Şehit Jandarma Er Fatih Çaybaşı Ortaokulu öğrencisi Ertuğrul Eymen Kaya tüm derslerde toplam 90 sorunun tamamına doğru cevap vererek türkiye birincisi Derecesini hak etti.
durumun öğretmelerimiz aracılığı ile Çığlık Medya'ya iletilmesinin ardından instagram hesabımızdan Sondakika haberi olarak duyurduğumuz Ertuğrul Eymen Kaya'nın başarı haberi kısa sürede Erzincan eitiketiyle sosyal medyada yoğun bir paylaşım rakamlarına ulaştı.
Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu'da genç öğrencimizin başarısına kayıtsız kalmayarak sosyal medya sayfasından Ertuğrul Eymen Kaya ile ilgili tebrik mesajı yayınladı. Vali Aydoğdu paylaştığı mesajında; "Tebrikler Ertuğrul Eymen Kaya! 

Şehit Jandarma Er Fatih Çaybaşı Ortaokulu’ndan Ertuğrul Eymen Kaya, Türkiye Birincisi oldu! Bu büyük başarı, azim, çalışma ve kararlılığın en güzel örneği.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizle gurur duyuyoruz. Öğretmenlerimize de emekleri ve özverileri için sonsuz teşekkürler!" ifadelerini kullandı.

Erzincan'da Eğitime 1 Gün Ara Erzincan'da Eğitime 1 Gün Ara

Editör: Haber Merkezi