31 Mart Yerel Yönetimler seçiminde Erzincan kararını verdi. Mevcut başkan Bekir Aksun ile devam kararı veren Erzincan'da resmi olmayan souçlara göre Aksun seçimi önde tamamlandı.
An itibariye Anadolu Ajansı tarafından paylaşılan bilgiye göre açışan sandık oranı yüzde 60,49 iken oy dağılımı şöyle gerçekleşti;
MHP Adayı Bekir Aksun yüzde 41.97
Bağımsız Aday Yüksel Çakır yüzde 28.74
CHP Adayı Özge Vataner Özege yüzde 20.52

Sonuçların netlemeye başlamasının ardından partililer kutlama konvoyu yaptı. Dörtyol'da ki kutlamalara katılan Bekir Aksun yaptığı açıklamada; "Sizlerle huzurlu yarınlarımızı birlikte inşa edeceğiz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Bu vatana, bu bayrağa bu millete sadakati olan herkes başımızın tacı. Onlara hizmet bizim için hem görev hem de şereftir. Seçim süreci 100 günlük süreçle sona erdi. Yarın kalktığımızda Erzincan’ın her bireyi hizmet noktasında adil ve eşit hizmet alacaktır. Birbirimizi kırmayalım, birbirimizi ötekileştirmeyelim. Biz her zaman birbirimize lazım olan kardeşçe yaşaması gereken bir şehrin evlatlarıyız." ifadelerine yer verdi.

Erzincan'ın eski belediye başkanlarından Yüksel Çakır seçimlere bağımsız aday olarak katıldı ve resmi olmayan sonuçlara göre seçimi ikinci olarak bitirdi.