Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı, iş insanı Ahmet Tanoğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle erzincan'da görev yapan basın mensupları ile bir araya gelen Tanoğlu, düzenlenen kahvaltı etkiniliğinin ardından rahatsızlık geçirdi.
Kalp Krizi geçirdiği anlaşılan Tanoğlu özel bir araç ile Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Bölümü'ne kaldırıldı.
Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde görevli sağlık personellerinden edindiğimiz bilgiye göre, kalp krizi şüphesi ile hastanede ilk kontrolleri yapılan Tanoğlu'na vakit kaybedilmeden  kardiyoloji bölümünde müdahale edildiği ve kendisine anjiyo yapıldığı öğrenildi.
Kalp rahatsızlığı şüphesi ile hastaneye kaldırılan ve kendisine anjiyo yapılan Erzincan Ticaret Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu'nun tedavisi Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi'nde devam ediyor.

AHMET TANOĞLU KİMDİR?

Ahmet Tanoğlu 1959 yılında Erzincan’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzincan’da tamamladı. Erken yaşta başladığı ticaret hayatına çeşitli sektörlerde yaptığı yatırımlar ile devam etti. Gıda, perakende, inşaat gibi sektörlerde ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. ERİMPAŞ Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ahmet Tanoğlu aynı zamanda  24 Erzincanspor Kulüp Başkanlığını yapmıştır.

Tanoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.