Geçit Toki 2. Etap Sakinleri Mutsuz mu? Geçit Toki 2. Etap Sakinleri Mutsuz mu?

Ağırlıklı olarak Adıyaman ve çevresi illerden gelerek Erzincan'da özellikle Çağlayan Karayolu köprüler mevkiinde AFAD binasına yakın boş alanda kamp kuran tarım işçilerini taşıyan minibüs su kanalına devrildi.
İçerisinde çocuklarında bulundupğu tarım işçilerini taşıyan 38 plakalı minibüs, Çağlayan - Değirmenliköy mevkiinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu su kanalına devrildi.
Görgü tanıkları ve köylülerin jandarma ve sağlık ekiplerine haber vermesi sonucu güvenlik ve sağlık ekipleri olay yerine geldi.
Olayı görüp güvenklik güçlerine haber veren vatandaşalrın ifadelerine göre sürücünün direksiyon hakimiyetin kaybetmesi sonucu toparlayamadığını ve su kanalına doğru yöneldiğini ve yan yatarak durabildiğini, olayın olmasıyla birlikte araca koşup insanları kurtarmaya çalıştıklarını belirttiler. Alınan bilgiye göre 3'ü çocuk toplam 6 kişi kazada yaralandı. Kaza yerine çağrılan sağlık ekipleri ilk müdahaleyi kaza yerinde yaptıktan sonra yaralılar ambulanslarla Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.