Erzincan merkezde sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı hava trafiğinde olumsuzluklara yol açtı. 
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Erzincan için kalkış yapan Anadolujet ve Pegasus Hava Yolları'na ait uçaklar Erzincan semalarından 2 - 3 tur attıktan sonra inişi gerçekleştiremedi. 
Pegasus Hava Yolalrı'nın ardından iniş sağlayamayan Anadolujet Sabiha Gökçen  - Erzincan uçağıda Erzurum'a yönlendirilmiş oldu.
İstanbul'dan gelen uçaklar Erzincan yolcusunu bırakıp İstanbul yolcusunu alarak Sabiha Gökçen Havalimanı'na geri dönmesi gerekiyordu. Erzincan'dan İstanbul'a gidecek olan yolcuların Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı'nda ki bekleyişleri sürerken hava yolu şirketlerinin nasıl bir karar alacağı, yeni bir uçuş planlaması yapılıp yapılmayacağı beklendi.
Pegasus Hava Yolları'ndan yapılan açıklamada uçak hava koşullarının düzelmesine bağlı olarak Erzincan'a gelip yolcusunu gecikmelide olsa alarak Sabiha Gökçen uçuşunu gerçekleştireceği açıklandı.
Anadolujet'ten yapılan açıklamada ise olumsuz hava koşulları nedeniyle Erzincan'a inemediği için Erzurum'a yönlendirilen uçağın 3 Ocak Çarşamba (bugün) tarihli Erzincan - Sabiha Gökçen uçuşunun iptal edildi belirtildi. 

Egm24 Haber Alti