Türkiye genelinde her sektörde fiyat artışları hız kesmeden devam ederken İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısından toplu ulaşıma zam kararı çıktı. İstanbul'da alınan zam kararı tüm Türkiye'deki taksi fiyatlarınıda etkiledi.
ÖZellikle yeni yıla girlmesi ve asgari ücretteki artış sonrası zam yağmurunu bekleyen vatandaşalr internette gıda, akaryakıt zammalrından sonra en çok ulaşım zamlarını sorguladı.
Başta istanbul olmak üzere yüzlerce vatandaş internet üzerinden taksi indi-bindi ücreti ne oldu? şeklinde aramalarda bulundu.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısından toplu ulaşıma zam kararı çıktı. İstanbul’da taksi ve servis ücretlerine yüzde 28, toplu ulaşıma ise yüzde 18 oranında zam yapıldı.
 

İstanbul’da taksi ve servis ücretlerine yüzde 28 zam gelmesinin ardından taksi ücret tarifelerinde değişiklik meydana geldi.

Buna göre; taksilerin minimum (indi-bindi) ücretine yüzde 28 zam yapıldı. Kararla birlikte, İstanbul'da taksilerin 70 TL olan minimum ücreti 90 TL oldu.

ERZİNCAN'DA TAKSİ İNDİ - BİNDİ ÜCRETİ NE OLDU?

Erzincan'da taksi fiyatlarıda yeni zam oranlarına göre artırıldı. Eren Taksi sürücülerindene dindiğimiz bilgiye göre Erzincan'da taksi ücretleri aşağıda ki şekilde düzenlendi. Yeni zamlı tarifeye göre;

Taksi açılış ücreti: 27,00 TL

Taksi km ücreti : 27,00 TL

Birim zaman aralığı: 1 DK

İndi-bindi kısa mesafe ücreti: 90TL oldu.