İliç Faciası'nın İşçileri Son Yolculuklarına Uğurlandı İliç Faciası'nın İşçileri Son Yolculuklarına Uğurlandı

İstanbul Esenyurt'ta bulunan bir tekel bayisine düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Aynı iş yerine iki ay önce de silahlı saldırı yapıldığı ortaya çıktı.Olayın alacak davasından kaynaklandığı öğrenildi.

Yunus Emre Erzen (24) hayatını kaybetti, Yusuf Erzen (21) ise yaralandı.Katiller, Ağrı, Tutak ve Patnos kökenli ve Sipki aşiretinden.İki taraf arasındaki husumet, ticari faaliyetleri sırasında oluşan alacak verecek meselesine dayanıyor.Bol sıfırlı bir meblağ için bir süredir devam eden bir sürtüşme var. Ağrılı aile borç ile ilgili icra takibi başlatıyor. İddialara göre,

İcra takibinin tebellü edilmesinin akabinde, olay sırasında öldürülen tekel bayi işletme sahibinin babası whatsapp uygulamasında durum olarak “sıkıyorsa gelip kendiniz alın” minvalinde bir paylaşım yapıyor.Paylaşılım ardından Kameraya yansıyan 4 kişi olay yerine gidiyor.Beyaz gömlekli silahı çeken Tarık Özerbay. Olayı başlatan omuz sıkan yeşil tişörtlü olan Samet Özer. Siyah tişörtlü olan da katilin oğlu Azat Özerbay. Yeşil tişörtlü şahıs Samet Özer , ayak bileğinden yaralı, hastanede yakalandı. Beyaz gömlekli Tarık Özerbay firari. Beyaz gömlekli şahısın oğlu Azat Özerbay ve beyaz tişörtlü Samet Özer göz altına alındı. Silahı çeken Tarık Özerbay için geniş çaplı arama başlatıldı.

Kaynak: Van Yeni Doğu Gazetesi www.yenudogugazetesi.com

Editör: TE Bilisim