Geçmişte kendi belediyesi bulunan ve bir belde konumunda olan Geçit, belediyelikten çıkıp Erzincan'a bağlı bir yerleşke haline dönüşmesiyle, beldede ki TOKİ 1 ve 2. etaplar ile beldenin yerleşik nüfusu dışında insanların gelip beldeye yerleşmesi, Erzincan'a bağlanmakla belde kültüründen tam olarak çıkamamanın verdiği geçiş dönemine bağlı şikayetler, özellikle Toki konutları ile beldeye sonradan dahil olan insanların yaşam kalitelerindeki düşüklükten şikayetçi olmalarına neden oluyor.

Çığlık Medya Paylaşımı Sonrası Emniyet'ten Açıklama Çığlık Medya Paylaşımı Sonrası Emniyet'ten Açıklama

30.04.2017 tarihinde yayınlanan Resmi Gazetenin 30053 sayılı gazetede yer alan Sınır Tespit kararı ile Erzincan’da 9 belde ile 3 köy Erzincan Merkez Belediye sınırları içerisine dahil edildi.
Resmi Gazetede yer alan Sınır Tespit Kararına göre “Erzincan Merkez İlçesine bağlı Kavakyolu, Çukurkuyu, Yalnızbağ, Ulalar, Akyazı, Yoğurtlu, Demirkent, Yaylabaşı ve Geçit Belediyeleri ile Işıkpınar, Buğdaylı ve Büyükçakırman Köylerinin tüzel kişiliklerinin kaldırılarak Erzincan Belediyesi sınırları içine katılması 5393 sayılı Belediye Kanununun 11 inci maddesi uyarınca uygun görülmüştür” denildi.

Aradan geçen zamana karşı halen beldede özellikle 2. etap Toki'de insanların şikayetlerine yer yer sizlerde şahit oluyorsunuzdur. Çığlık Medya whatsapp hattımıza hergün en az 2 - 3 adet Geçit Toki 2. etap sakinlerinden şikayetler geliyor. Yollarının düzgün olmaması, sosyal yaşam alanlarının olmaması gibi şikayetler öncelik kazanırken yerleşkede devam eden yeni Toki konutlarının inşşası nedeniyle iş makinalarının sürekli giriş çıkış yapmasıda insanların huzursuz olmasına neden oluyor.
Çığlık Medya whatsapp hattımıza gelen şikayetleri elimizden geldiğince yayınlarımızda paylaşıp bu insanların sorunlarını ilgililere duyurmaya çalışıyoruz. şikayetlerin bitmemesi nedeniyle bu yerleşim yerinde ki insanların huzursuzluğunun ve mutsuzluğunun giderilmesi adına Çığlık Medya olarak seslerini duyurmaya devam edeceğiz.
yüksek bir yaşam kalitesine ulaşmak, ailemiz ve çocuklarımızla daha düzgün, sorunsuz yaşam alanlarında yaşamak hepimizin hakkı. Geçit Toki 2. etap sakinlerinin sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturulması konusunda yetkililerimizi göreve davet ediyoruz.