Gittiği yerlerde özellikle kadın ve gençlerin büyük ilgisi ile karşılanan Cumhuryet Halk Partisi Erzincan Belediye Başkan adayı Özge Vataner Özege'nin Pazar gün pgoramı Geçit'ti. Yakın zamana kadar belediyelik bir belde olan Geçit Erzincan merkeze bağlanan beldelerimizden biri.
ÖZge Vataner Özege'nin Pazar günü seçim çalışmaları programında Geçit'te ev ve esnaf ziyaretleri planlanmıştı. CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül ve CHP Erzincan İl Yönetimininde eşlik ettği Belediye Başkan adayı Özge Vataner Özege'nin Geçit ziyareti mitinge dönüştü.
Geçit halkı Milletvekili Sarılgül ve Belediye Başkanı Vataner Özege'ye büyük ilgi gösterdi.
Kalabalık bir kitleye hitap eden Sarıgül Ve Vataner Özege, ülkenin ve memleketin sorunlarını en iyi şekilde bildiklerini, prjeleri ile bu sorunları aşmaya hazır olduklarını vurguladılar. 
Sarıgül, Erzincan'a artık bir kadın elinin değmesi gerektiğini belirterek Özge başkanın herkesin başkanı olacağını vurgulayarak Geçit halkının başkan adayına gösterdikleri ilginin gurur verici olduğunu açıkladı.
Geçitli kadınlarında yoğun ilgi gösterdiği Özge Vataner Özege kadınlara ve gençlere yönelik projeleri ile de dikkat çekiyor.
Cumhuriyet Halk Partisi'nin büyük şehirlerde elde ettiği ve halkın taktirini kazanan benzer projerler ile sosyal belediyeciliğe vurgu yapan Vataner Özege'nin dar gelirli vatandaşlara 2 bin TL kira desteği, deprem ve depreme hazırlık çalışmaları, kreşler, ücretsiz süt dağıtımı, Erzincan'ın önemli doğal kaynaklarından biri olan termal kaynakların kullanılarak bir şifa merkezi oluşturulması, ulaşım ağında ki sorunların giderilmesi ile ilgili açıklamaları büyük alkış aldı.
Yüksek İnşaat Mühendisi olan Özge Vataner Özege'nin teknik ve mühendislik gerektiren alt ve üst yapıyı ilgilendiren projeleri dikkatle dinlendi.
Öğrencilere ve gençlere yönelik projeleride büyük alkış alan Özge Vataner Özege 3 ve fazla öğrencisi olan ailelere eğitim desteği, gençlerin kültür ve sanatsal faaliyetlerde aktif yer bulacakarı, ilgi duydukları kültürel alanlarda eğitim görecekelri kültür merkezleri, festival etkinlikleri ile gençlerin taktirini kazandı.

CHP ERZİNCAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZGE VATANER ÖZEGE KİMDİR?
Özge Vataner Özege, 1989 Yılında Erzincanda Doğdu. İlkokul Ve Lise Eğitimini Erzincan'da tamamlayan Vataner Özege, Zonguldak Karaelmes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 2014 Yılında Mezun Oldu. Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans Eğitimini 2019 Yılında Bitirdi.
2013 İle 2018 Yılları Arasında Zonguldak’ta Saha Mühendisi, Şantiye Şefi Ve Proje Koordinatörü Olarak Çalıştı.
2018 Yılından İtibaren Erzincan’da Proje, Taahhüt Ve Danışmanlık Hizmetleri Verdiği kendisine ait mühendislik şirketini kurdu..
3 yıl Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Sekreterliği görevini yürüten Yüksek İnşaat Mühendisi Özge Vataner Özege
Evli Ve 1 Çocuk Annesi.
2 Şubat tarihinde CHP Parti Meclisi tarafından yapılan belediye başkan aday açıklamalarında Özge Vataner Özege Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.