Yerel seçimler yaklaşırken aday adaylık açıklamalarıda ardarda geliyor. 
Refahiye'nin sevilen simalarından Çamlımülk Köyü muhtarı Hasan Özmen Cumhuriyet Halk Partisi'nden Refahiye İl Genel Meclis Üyesi Aday Adaylık başvurularını yaptı. 
İlk, orta ve yüksek öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Özmen, uzun yıllar devlet kademelerinde memur olarak görev yaptı. emeklilikten sonra köyüne dönüş yapan Özmen köyünde muhtar olarak seçildi.
Hasan Özmen aday adaylık başvurusunun ardından Çığlık Medya'ya açıklamalarda bulundu. Özmen yaptığı açıklamada; "1967 refahiye çamlımülk Köyü doğumluyum. İlk - orta ve ünversite eğitimimi İstanbul'da tamamladım. 30 yıllık devlet memurluğu hayatımda esnaf kardeşlerimin hizmetinde bulundum. Bir önceki yerel seçimlerde köyümde muhtar seçildim. Muhtarlığı kazanmamla birlikte köyüme geri dönüş yapmış oldum. Şimdide ilçem Refahiye'de eşit ve adaletli hizmet için var olmaya hazırım. bu nedenle partim Cumhuriyet Halk Partisi'nden Refahiye İl Genel Meclis Üyesi Aday Adaylığı başvurumu yapmış bulunuyorum." dedi.
KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu) kuruluş aşamasında yer alan Özmen, çeşitli memur sendikaları, sivl toplum kuruluşları, çeşitli dernek ve vakıflarda kurucu üye ve yönetim kadrolarında görev aldı.