İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kurum iştiraki İSTAÇ’ın merhum Genel Müdürü Mustafa Canlı adına Gümüşhane'de inşa edecekleri, “Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) Okulu Proje Tanıtım Programı”na katıldı. 
Gümüşhane ziyareti için Trabzon Havalimanı'nını kullanan İmamoğlu, Trabzon'da "Trabzon'un gururu İmamoğlu" sloganları ile karşılandı. Gümüşhane'de de çockulu bir kalabalık tarafından karşılanan İmamoğlu, Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) Okulu Proje Tanıtım Programı'nın ardından kendisine büyük ilgi göstren ve etrafından toplanan Gümüşhane halkına teşekkür konuşması yaptı.
Gümüşhane ziyaretinin ardından Bayburt'u ziyaret eden ekrem İmamoğşu Baybur girişinde davul zurna eşiliğinde yine coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.
İmamoğlu'nun ziyaretiyle Bayburt hareketli bir gün geçirdi. 
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Bayburt ziyaretinde yoğun ilgi gösterildi. Yaşanan yoğun ilgi nedeniyle, esnaf ziyaretlerini gerçekleştiremeyen İmamoğlu, kent meydanında düzenlenmesi planlanan değerlendirme konuşmasını, etrafını çeviren Bayburtluların arasında yaptı.
“Gümüşhane’ye gelmişken, gerçekten Anadolu’nun o bozkırında hepimizin kulağında küpe duran yiğitliğiyle meşhur, Bayburt’un o güzel insanlarını ziyaret etmeden buradan gitmek olmazdı” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:
* Bayburtlu hemşehrilerimin arasındayım. Buradan Erzurum'a geçip, oradan görevimin başına döneceğim. Buradaki sevgili genç kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler; hepiniz bilin ki, İstanbul'da görevini ahlaklı, namuslu, dürüst, hepinizin buradan baktığında, ‘Helal olsun' dedirtecek, işini yapan bir kardeşiniz, arkadaşınız, hemşehriniz var.
 

* Güzel işler yaptığımızda memleketimize de çok fayda sağlayacağını biz biliyoruz. Bu faydayı sağladığımızda, memleketimizde de bir kısım sıkıntılı işlerin düzeleceğini biliyoruz.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek Erzincan'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek Erzincan'da

* Tam da bu duyguyla, inşallah ülkemizin yakın geleceğinde herkesin adaleti hissettiği, hukuku hissettiği, birbirini sevdiği, birbirini saydığı, çocuklarımızın geleceğe umutla baktığı, gençlerimizin iyi eğitim aldığı ve iş imkanı bulduğu bir ülke olmayı hep beraber başaracağız.

* Büyük onur duyuyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Unutmayın ki, şu duyguyu aklınızdan çıkartmayın ki; her şey çok güzel olacak.

İmamoğlu, Bayburt'tan yoğun ilgi arasında ayrıldı.

Bayburt'tan Erzuruma hareket eden ekrem İmamoğlu'na bayburt ve Erzurum ziyaretlerinde Cumhuriyet Halk PArtisi Erzincan İl Başkanı Ayhan doğan, CHP Erzincan Merkez İlçe Başkanı Ali Ars ve CHP Erzincan İl Yönetimi eşlik etti.
CHP Erzincan Heyeti Bayburt ve Erzurum ziyaretlerinde eşlik ettikleri Ekrem İmamoğlu'na Erzincan'ın meşhur Cimin Üzümü'nden ikram ettiler. Cimin Üzümü'nü çok beğenen Ekrem İmamoğlu uzun bir süre kendisine ikram edilen meşhur ciman Üzümü'ni tatdı.

Editör: TE Bilisim