Antalya Teleferik Faciasında Kurtarma Faaliyeti Bitti 1 Ölü Antalya Teleferik Faciasında Kurtarma Faaliyeti Bitti 1 Ölü

13 Şubat 2024 tariihinde Erzincan'ın İliç İlçesinde faaliyet gösteren Altın Maden sahasından kimyasal ile işlenmiş toprak yığınının kayması sonucu yığın altında 9 işçimiz kalmıştı.
Geçtiğimiz haftalarda bir pikapa ulaşılan maden sahasında 53 gün sonra toprak yığını altında kalan işçilerden Uğur Yıldız'ın cansız bedenine ulaşıldı. 
Facianın yaşandığı günden beri Uğur Yıldız'ın ailesi İliç'i terke etmemiş, ablası linç yığınını kaldıran kepçenin yanı başında günlerce beklemişti.
6 yıldır maden sahasında kamyon şöförü olarak çalışan Uğur Yıldız facianın yaşandığı gün kamyonu ile toprak altında kalmış şahin çukuru olarak adlandırılan madenin çıkarıldığı honi biçimindeki çukara sürüklenmişti.
Sahada görevli işçilerden edinilen bilgiye göre; Uğur yıldız'ın kullandığı kamyona ulaşıldığında yetkillerin aiclen sahayı boşaltığı ve savcıya haber verildiği öğrenildi. Görgü tanıklarının ifadesine göre Uğur Yıldız'ın cansız bedeninin kamyonun kupa olarak tabir edilen sürücü kısmında olduğu ve kolunu görebildikleri ifadeler var.
Ekipler sahadan boşaltıldı. Haberimiz hazırlandığı esnada Savcı incelemesini sürdürüyordu.
Savcının incelemesinin ardından Uğur Yıldız'ın cansız bedeninin otopisi yapılmak üzere Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morguna kaldırılacağını öğrendik.
Resmi bir bilgi olmamakla birlikte ailece Geçit Beldiesi'nde ikamet eden Uğur Yıldız'ın cenazesinin Pazar Günü asıl köyleri olan Otlukbeli İlçesine bağlı Avcıçayırı Köyü'nden kaldırılacağı bilgisi Çığlık Medya'ya ulaştı. Konu heniz çok sıcak. Değişiklik olabilir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.